Tworzymy rajską wyspę na Pomorzu Zachodnim!

Ubiegłoroczna strefa Pomorza Zachodniego na Pol’and’Rock Festival zrobiła furorę! O poranku odbywała się joga, a po południu lekcje salsy, zajęcia sportowe, warsztaty rękodzieła czy plenerowe laboratoria przygotowane przez zachodniopomorskie uczelnie. Było gościnnie i kolorowo. Jak będzie w tym roku? Zgłoś swój pomysł i zaprezentuj się przed Najpiękniejszą Publicznością Świata.

Prace nad atrakcjami dostępnymi w strefie Pomorza Zachodniego podczas 29. Pol’and’Rock Festival już trwają! Poprzeczka postawiona jest wysoko. W ubiegłym roku strefa biła rekordy frekwencji. Odwiedziło ją ok. 25 tys. osób. Było wesoło, gościnnie i kolorowo – Stworzyliśmy wyjątkowe miejsce wypoczynku, zabawy, edukacji dla publiczności Najpiękniejszego Festiwalu Świata – podkreśla Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd  Geblewicz.

Oprócz  tematycznych warsztatów, goście strefy mogli schronić się przed słońcem i odpocząć na wygodnych leżakach przy dobrej muzyce i zapachu lawendy. Wyjątkową atmosferę udało się stworzyć dzięki zaangażowaniu zachodniopomorskich firm, instytucji, uczelni, organizacji pozarządowych. Jak będzie w tym roku?

Pomorze Zachodnie już dziś zaprasza do współpracy przy tworzeniu tegorocznej oferty. W tym roku motywem przewodnim Strefy Pomorza Zachodniego będzie rajska wyspa. – Chcemy, aby strefę wypełniła energia i pomysły regionalnych firm, organizacji i instytucji – dodaje marszałek Olgierd Geblewicz.

Wachlarz poszukiwanych przez Urząd Marszałkowski działań jest szeroki. Mogą to być aktywności muzyczne, sportowe, plastyczne, naukowe, kreatywne, relaksacyjne itp. Można zgłosić pojedyncze warsztaty lub działania, które będą towarzyszyły nam przez cały festiwal.

Osoby zainteresowane współpracą przy tworzeniu strefy proszone są o kontakt mailowy na adres projekty@wzp.pl. Na wiadomości z propozycjami Urząd Marszałkowski czeka do 8 marca 2023 r.

  1. Pol’and’Rock Festival odbędzie się na lotnisku pod Czaplinkiem w dniach 3-5 sierpnia 2023 r.

Tak było w 2022 roku: https://www.youtube.com/watch?v=5yWBRbDdCDQ

 

Emilia Wolf

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top