Turniej otwierający sezon golfowy w Kamień Country Club w podkamieńskim Grębowie to już historia

Przyszła do nas oczekiwana wiosna. To niby ciepła, to znów chłodna. Najogólniej – kapryśna. Jednak można śmiało powiedzieć, że na polu golfowym Kamień Country Club w niewielkim Grębowie, sezon golfowy został rozpoczęty. A zapoczątkował go Turniej Otwarcia Sezonu (sobota 6.04.2019), który zgromadził wielu golfistów i oczywiście golfistek. Nie tylko zrzeszonych w tym klubie, który powstał niespełna sześć lat temu.

Pogoda ze słońcem i ciepłem, a przy tym pierwsze podania, pierwsze uderzenia kijem, a potem pierwsze trafienia do dołków, emocje i oczywiście pełna integracja, bowiem większość z uczestników zna się ze sobą nie od dziś. I to znają się między sobą nawet bardzo dobrze. Nic też to dziwnego, bowiem grębowski Country Club golfowy to niezwykle przyjazne miejsce, a przy tym życzliwe wszystkim gościom. A i atmosfera, jak niektórzy powiadają głośno, jest tu niczym atmosfera rodzinna.

Emocje towarzyszyły turniejowi od samego początku do końca, by na zakończenie poznać rezultaty i nagrodzić najlepszych z najlepszych. I jeszcze jeden w tym dniu doszedł istotny element, a jest nim nowo otwarty sklep z akcesoriami do gry w golfa. Sklep świetnie wyposażony. Można w nim kupić dosłownie wszystko. Od kijów do golfa, i to wszelkiej maści, poprzez stosowny ubiór na wyjście na golfowe pole czy też obuwie.

Szefostwo klubu zaplanowało na rozpoczęty właśnie sezon, szereg turniejów, których liczba zamyka się liczbą ponad 14! Wśród nich na pewno warto będzie zagrać, czy też może zaistnieć, podczas takich turniejów jak: Senior Tour Senior – 21.06., Turniej o puchar Starosty Powiatu Kamieńskiego organizowany przez dwa dni wespół z klubem golfowym z Kołczewa – 13 i 14.07. Oczywiście odbędzie się również trzeci już Turniej „Urodzeni w PRL – u”, którego poprzednie edycje cieszyły się wielkim powodzeniem. Turniej ten odbędzie się w tym roku wyjątkowo we wrześniu. A dokładnie czternastego dnia września.

Zakończenie tegorocznego sezonu golfowego na polu golfowym Kamień Country Clubu odbędzie się 12 października, choć wzorem lat ubiegłych, jeśli aura będzie łaskawa, kto wie, może obędą się dodatkowe turnieje w okresie listopadowo – grudniowym.

Wracając do sobotniego turnieju inauguracyjnego sezon, należy ogłosić zwycięzców poszczególnych kategorii. I tak, kategorię Stableford Brutto wygrał Mariusz Konieczny z Amber Baltic Golf Club, który wyprzedził Adriana Stanleya z Kamień Country Club oraz Roberta Kamińskiego z klubu, który reprezentował zwycięzca tej konkurencji.

Wśród pań najlepszą okazała się Beata Wawrzyńska (w ogólnej klasyfikacji zajęła miejsce 13), która wyprzedziła Erwinę Kolasińską z Binowo Park Golf Club i Krystynę Skwirus – Belt z Kamień Contry Club.

Startowało ponad 55 zawodników i zawodniczek.

W kategorii Stableford Netto 0 – 18 zwyciężył Marcin Tatarewicz przed Beatą Wawrzyńską. Oboje z miejscowego klubu. Trzecie miejsce wywalczył Sławomir Niemiec z Modry Las Golf Club. Startowało 23 golfistów.

Najlepszym w kategorii Stableford netto 18,1 – 36 okazał się Łukasz Warmbier z Kamień Country Club, który wyprzedził Zbigniewa Szwarca z KCC i Krzysztofa Kolasińskiego z Binowo Park Golf Club. Startowało 34 zawodników.

Kolejny turniej w Grębowie już 27 kwietnia, kiedy odbędzie się pierwszy Turniej Klubowy.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *