Turniej golfowy z okazji Jubileuszu „Kamień Club Country” w Grębowie

Blisko 60. golfistów i pan – golfistek stanęło na starcie sobotniego turnieju golfowego zorganizowanego z okazji Jubileuszu piątej rocznicy powstania „Kamień Country Club” w podkamieńskim Grębowie. Inwestorami klubu są dwaj Szwedzi: Sten Erling Nilsson i Anders Roger Jansson. Prywatnie, przyjaciele i golfiści.

Klub, w którym zarejestrowanych jest ponad stu golfistów, szczyci się 70 – hektarowym, pełnowymiarowym 18 – dołkowym polem golfowym.

Jak nas poinformowano w klubie, to miejsce jest coraz bardziej popularne wśród miłośników golfa, nie tylko z kraju, ale także z zagranicy. Przede wszystkim ze Skandynawii, gdzie golf jest dużo bardzo popularny niż w Polsce.

Klubowymi kapitanami są: Beata Wawrzyńska z Golczewa oraz od niedawna, Bogusław Motylewski ze Szczecina. Dodajmy, iż grębowski klub i zarazem pole golfowe, to jedno z dwóch świetnie położonych pól golfowych w naszym powiecie.

Wśród wczorajszych turniejowych uczestników był również 85 – letni Józef Wilk ze Szczecina, który jest najstarszym golfistom na Pomorzu Zachodnim, i jednym z najstarszych w Polsce. „Bakcyla grania, a wcześniej raczej bawienia się w golfa, złapałem ponad 28 lat temu. I jestem mu wierny po dziś. Naprawdę, golf wciąga… .” – przyznaje pan Józef.

W turniejowej klasyfikacji Stableford Brutto – Brutto zwyciężył Marek Góra z Binowo Park Club Binowo przed Maciejem Tatarewiczem z grębowskiego klubu oraz Henrikiem Vintherem, reprezentującym klub z Binowa.

Klasyfikację Stableford Netto – 0 – 18 zdominował Henrik Vinther, któremu ustąpili z pierwszej trójki, Marcin Tatarewicz oraz Wojciech Murgrabia z Kamień Country Club.

Z kolei w kategorii Stableford Netto – 18,1 – 36 zwyciężył Rafał Chlebicki, przed Łukaszem Warmbierem. Obaj reprezentują Kamień Country Club. Trzecie miejsce zajął Andrzej Mataj z Amber Baltic Golf Club z Kołczewa.

Kolejny turniej na grębowskim polu golfowym odbędzie się 14 lipca. Będzie to turniej o puchar Starosty naszego powiatu. Następnego dnia odbędzie się druga część turnieju, lecz już na polu golfowym w Kołczewie.

Z kolei na 21 lipca zaplanowano drugi już turniej pod nazwą „Urodzeni w PRL”. Pierwszy, który odbył się przed rokiem, był niezwykły i wyjątkowy, w którym uczestnicy poprzebierani byli w ubrania lat sprzed kilku dekad. Stąd szefowie klubu postanowili ten turniej stworzyć jako turniej cykliczny.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *