Triduum Paschalne w Parafii św. Ottona. Zapraszamy do transmisji [NA ŻYWO]

 Dziś w czwartek (9 kwietnia 2020 r.) rozpocznie się Triduum Paschalne, które dla chrześcijan co roku jest wyjątkowym przeżyciem duchowym. Z powodu pandemii koronawirusa osoby wierzące nie będą mogły wziąć udziału w nabożeństwach odprawianych w Wielkim Tygodniu. Wychodząc naprzeciw wiernym. ks. dziekan prob. Dariusz Żarkowski uruchamia transmisje online z kamieńskiej katedry!

Jeszcze w marcu premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu kolejnych ograniczeń w przemieszczaniu się. Od 25 marca obowiązuje całkowity zakaz zgromadzeń i wychodzenia z domu bez ważnego powodu, jak droga do i z pracy, wyjście na zakupy czy spacer dla zdrowia. Ograniczenia wprowadzone zostały również dla osób, które chcą uczestniczyć w wydarzeniach o charakterze religijnym. W mszy lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę.

Wychodząc naprzeciw, od dziś w Parafii św. Ottona udostępniono możliwość oglądania transmisji online z prowadzonych obrzędów liturgicznych. Transmisje online dziś o godz. 19, jutro o godzinie 19 oraz w sobotę o godzinie 21.30.

 

 

To top