Tragedia w Kamieniu Pomorskim. Kilkunastomiesięczne dziecko najprawdopodobniej zatruło się środkiem do zwalczania szczurów!

W dniu 25 grudnia – w pierwszy dzień świąt, w  Kamieniu Pomorskim  rozegrała się tragedia.  Według ustaleń Policji i Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim, kilkunastomiesięczne dziecko najprawdopodobniej zatruło się środkami do tępienia szczurów! Środki te weszły w reakcję chemiczną i pod wpływem powietrza wydzieliły silnie trującą substancje, która niestety okazała się zabójcza dla małego dziecka, które zmarło w szpitalu. W zdarzeniu ucierpiała także matka dziecka, która miała objawy wskazujące na zatrucie.

Środek owadobójczy i gryzoniobójczy, który najprawdopodobniej został użyty przeznaczony jest do użycia w magazynach, komorach elewatorów, czy silosach zbożowych. Jest jednak zakaz jego używania w pomieszczeniach, gdzie przebywają ludzie.

Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 25 grudnia, po godzinie 13:00, w Kamieniu Pomorskim przy ulicy Moniuszki.

Wtedy na miejsce ruszyli strażacy z Kamienia Pomorskiego oraz pogotowie ratunkowe. Z informacji przekazanych nam przez rzecznika straży pożarnej w Kamieniu Pomorskim, Michała Wiaderskiego wynika, że za pierwszym razem miernik wielogazowy nie stwierdził w mieszkaniu niebezpiecznych substancji. Strażacy zostali wezwani na miejsce jednak po raz drugi, tym razem przez policję. Tego samego dnia, w godzinach wieczornych wykonali ponowny pomiar. – Stwierdziliśmy obecność dwutlenku siarki – informuje Wiaderski. Oprócz strażaków wezwano także jednostkę chemiczną straży pożarnej. Mieszkańcy bloku zostali ewakuowani. Do swoich mieszkań będą mogli wrócić dopiero, gdy będzie to bezpieczne.

Dziecko i jego matka trafili do Szpitala w Gryficach. Niestety mimo walki o życie dziecka chłopiec zmarł.

W.T.

 

To top