Tragedia w Kamieniu Pomorskim – dwie osoby utonęły w Zalewie Kamieńskim!

Około Godziny 11.00 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji wpłynęła informacja, że z mola w Kamieniu Pomorskim wpadły do Zalewu Kamieńskiego dwie osoby. Ze wstępnych ustaleń wynika, że są to mieszkańcy Kamienia Pomorskiego. Na miejscu zdarzenia zjawili się strażacy z Kamienia Pomorskiego, Jarszewa i Kołczewa oraz Policja. Wezwano też płetwonurka Zbigniewa Jeszkę z Dziwnowa. Rozpoczęła się akcja poszukiwawcza na szeroką skalę.  Według relacji świadka, który powiadomił o zdarzeniu Policję wynika, że na molo było kilka osób, w tym wyróżniająca się kobieta, prawdopodobnie niepełnosprawna, w towarzystwie dwóch mężczyzn. Prawdopodobnie wszyscy byli pod wpływem alkoholu.

W pewnym momencie mężczyzna wszedł na barierkę mola, stracił równowagę i wpadł do wody. W tym momencie kobieta zdjęła garsonkę i wskoczyła na ratunek znajdującego się w wodzie mężczyzny. Obydwoje zniknęli pod wodą. Drugi mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia.

Chwilę po godzinie 12-tej ratownicy SAR kilka metrów od mola natrafili na ciało 45-letniej mieszkanki Kamienia Pomorskiego. Strażacy wraz z ratownikami przez kilka minut prowadzili akcję reanimacyjną. Niestety kobieta nie żyła.

Około godziny 12.40 na głębokości 5 metrów w zagłębieniu utworzonym porze fale płetwonurek Zbigniew Jeszka odnalazł ciało mężczyzny. Miał on rozbita głowę. Według Z. Jeszki mężczyzna uderzył głową o kamienie znajdujące się na dnie Zalewu.

W.T.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *