Ta wizytówka nie przykuje wzroku nowego przybysza. Oj nie…

Dworce; kolejowy oraz autobusowy w życiu każdej miejscowości w których takie się znajdują, odgrywają dużą rolę w życiu codziennym, bowiem właśnie w takich okolicach przemieszcza się wyjątkowo wiele osób zwanych najprościej, podróżnymi. I nie inaczej jest w Kamieniu Pomorskim, jakby nie patrzeć, stolicy powiatu kamieńskiego. Tyle tylko, że tuż przy nim istnieje bardzo wątpliwa wizytówka tego miasta, nieduży plac, który wymaga jak najszybszego zagospodarowania, bowiem od kilku lat wygląda raczej odpychająco.

Niegdyś stały na nim „budy” z cuchami i innymi ustrojstwami do kupienia. Potem to wszystko zlikwidowano. Pozostał plac, które jest sobie placem, zwykłym, zapomnianym, niezagospodarowanym..

Tak, tak, jeszcze nie tak dawno w tym miejscu istniały wątpliwej postury „pawilony” handlowe, jak i kolektura totalizatora. Ktoś wpadł w pewnej chwili na pomysł – i dobrze, by to brzydackie ustrojstwo zlikwidować, bo naprawdę psuły powszechny widok okolicy i samego dworca autobusowego. Likwidacji dokonano i tak na dobrą sprawę na tym się skończyło. A szkoda.

W tym miejscu pozostały teraz jakieś zdeformowane płyty betonowe, pewnie jakoweś fundamenty owych byłych już „pawilonów”,. W innym miejscu j jakieś schodki prowadzące donikąd. I wszystko to wygląda dość niefortunnie, nieestetycznie mówiąc najdelikatniejszym językiem. Widok tego skrawka terenu, który mógłby być całkiem fajnym elementem okolic dworca, nie budzi dziś przyjaznego spojrzenia okiem i przechodnie wolą w tym kierunku raczej po prostu nie patrzeć. Co innego goście z daleka, których zwykle cieszy ładny widok nowo poznawanych okolic. Ale nie ten.

Obojętnie czyj to teren, powinien być zagospodarowany w jakiś sensowny i estetyczny sposób, bo jak wiadomo, zbliża się wielkimi krokami kolejny sezon letni, a wówczas w okolicy obu dworców, będzie się przewijać o wiele więcej podróżnych, w większości przybyłych z daleka, jadących dalej nad wymarzone wczasami morze.

I jaka to wizytówka Kamienia Pomorskiego? Żadna. Miast pozytywna, negatywną jest. A to duża szkoda, bowiem miasto mieni się przecież miastem przyjaznym wszelakim gościom i miastem czystym, a i zarazem schludnym. Byłoby dobrze, by takim pozostało na dłużej.

Lecz przez takie kwiatki jak ten i kilka podobnych, trudno okrasić tymi sloganami na dobre ten wiekowy gród.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *