Szymon Kuczyński w prestiżowym Plebiscycie „Żeglarz Roku 2018” Magazynu „Wiatr” w czołówce nominowanych do zwycięstwa!

Trwa doroczny Plebiscyt Magazynu dla Żeglarzy „Wiatr” (to szósta jego edycja) „Żeglarz Roku 2018”, w którym rywalizuje siedem nazwisk wspaniałych polskich osób związanych z żeglarstwem, wśród których jest też Szymon Kuczyński, reprezentujący Kamień Pomorski i Pomorze Zachodnie. 

Dotąd dwukrotny laureat tego prestiżowego plebiscytu, który otrzymał nominację do tego plebiscytu za rejs Call of the Ocean – ubiegłoroczny wokołoziemski rejs bez zawijania do portów, bez pomocy z zewnątrz, bez pomocy silnika i co niezwykłe, dokonał tego nieziemskiego wręcz wyczynu na najmniejszym jachcie w historii światowego żeglarstwa!

Sytuacja na sobotę rano (12.01.) w rankingu plebiscytu jest następująca:

48,5% głosów oddano już na Mariusz Kopera, który został nominowany do plebiscytu za odważną i niezwykle trudną żeglarską wyprawę dookoła Antarktydy na południe od 60. stopnia szerokości geograficznej południowej.

Pętlę wokół tego wiecznie białego kontynentu kpt. M. Koper wraz z ośmioosobową załogą na jachcie „Kaharsis II” zamknięto po 72 dniach. Start do rejsu odbył się w Kapsztadzie w RPA, zaś meta znajdowała w australijskim Hobart.

Nasz Szymon „Wielki” jest obecnie na drugiej pozycji i ma 43,6 % głosów.

Wierzymy, że wielu z nas jeszcze poprze naszego żeglarskiego nominata, co mamy nadzieję, otworzy szansę zwyciężenia w Plebiscycie po raz trzeci.

Głosowanie potrwa do końca stycznia tego roku.

Przypomnijmy, iż Szymon Kuczyński w ubiegłym roku 9 czerwca zakończył swój wspaniały rejs dookoła Ziemi wpływając z brytyjskiego Plymouth i po 270 dniach, 10 godzinach i 29 minutach zakończył swój rejs w tym samym porcie. Potem wspaniale witany był wraz ze swoim maleńkim jachtem w Marinie im. kpt. H. Michalskiego w Kamieniu Pomorskim, macierzystym miejscem jednostki.

Jego jacht to „Atlantic Puffer”, który jest najmniejszym jachtem w światowym żeglarstwie, jaki opłynął nasz Glob. Przy czym jego długość to ledwie 6,36 metra!

Wcześniej nasz wspaniały żeglarz opłynął Ziemię na tej samej jednostce w rejsie Maxus Solo Around, który odbył się w 2016 roku z postojami i przepłynięciem przez Kanał Panamski.

To po kpt. Henryku Jaskule dopiero drugi Polak, który dokonał takiego wspaniałego wyczynu. H. Jaskuła (ur. w 1923 r.) okrążył Ziemię 38 lat wcześniej na jachcie „Dar Przemyśla” (start Gdynia 12 czerwca 1979 – meta Gdynia 20 maja 1980 r.), a ów rejs trwał 344 dni. H. Jaskuła wówczas miał 57 lat.

Jak głosować?

Głosujemy w aplikacji internetowej www.wiatr.pl/konkurs przygotowanej na komputery, tablety i smartfony.

Głosować można raz w każdej dobie (czas warszawski, od godz. 00:00 do godz. 24:00). Każdy głos musi być potwierdzony przez e – mail lub konto na Facebooku. Wyniki będą ogłoszone na portalu www.wiatr.pl oraz na łamach „Wiatru”.

Istotna wskazówka. Głos można oddać raz na dobę.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *