Sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu kamieńskiego

W odpowiedzi zadanej przez Redakcję ikamień.pl,  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kamieniu Pomorskim wyjaśnia:                   W odpowiedzi na zapytanie z dnia 15.03.2020 r. oraz 16.03.2020 r. informuje, że na dzień 15.03.2020 r. na terenie powiatu kamieńskiego:

– 6 osób przebywa w izolacji domowej;
– 22 osoby objęte są nadzorem epidemiologicznym;
– brak jest osób hospitalizowanych;
– brak jest osób zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

Kwarantanna polega na odosobnieniu osoby zdrowej, która była narażona na zakażenie, w celu zapobieżenia szerzeniu się chorób szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych. Przymusowa kwarantanna w związku z koronawirusem nakładana jest Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w drodze decyzji administracyjnej. Nakładane jest na okres 14 dni od dnia styczności z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Osoba poddana kwarantannie ma bezwzględny zakaz kontaktu z innymi. W przypadku pogorszenia stanu zdrowia powinna zgłosić się do oddziału zakaźnego.

W trakcie 14 dniowego nadzoru epidemiologicznego monitorowany jest stan zdrowia (temperatura ciała, ogólne samopoczucie) poprzez codzienny kontakt telefoniczny. W przypadku pogorszenia stanu zdrowia zgłosić się do oddziału zakaźnego.

Anna Omelańska
Starszy asystent
Stanowisko ds Higieny Pracy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *