Symboliczne otwarcie ulic w Kamieniu Pomorskim

Inwestycja zaplanowana na ten rok, modernizacja ulic: B. Chrobrego, Dziwnowskiej i Mieszka I dobiegła z końcem listopada szczęśliwego końca. Teraz przejazd tymi ulicami wraz z dwoma rondami, jest naprawdę luksusowa, a i przechodnie i rowerzyści mają tu swoje szerokie arterie.
W niedzielę, 6 grudnia odbyło się w związku z tym uroczyste – symboliczne otwarcie tych ulic, na którym pojawiło się mnóstwo mieszkańców. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali m. in. burmistrz Kamienia Pomorskiego, Stanisław Kuryłło, szefowie firm wykonawców, a więc prezes PGK – Adrian Guranowski i szef „Derylak – Bud”, Janusz Derylak. Owszem był też ksiądz proboszcz z miejscowje parafii, który poświęcił tę inwestycje, mówiąc, że jest ona bardzo potrzebna w tym miejscu, bowiem jest to miejsce najczęściej użytkowane przez samochody i przechodniów w całym Kamieniu Pomorskim.
Byli też Mikołajkowie, wszak to był dzień św. Mikołaja, którzy rozdawali milusińskim słodkości, było też coś dla pokrzepienia żołądków i gorące napoje. I w ogóle, impreza jak się patrzy, była naprawdę udana. Wielu tylko mówiło, że szkoda, że była ona tak krótka, bowiem całość zmieściła się w okolicach zaledwie godziny.
Tak czy siak, ulice są oddane do użytku. Jeździ się po nich jak się patrzy, zaś przechodnie mają sporej szerokości chodniki, są też ławeczki, gdzie można przysiąść i miejsca parkingowe.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *