Święto Policji powiatu kamieńskiego

Dzisiaj, w środę 13 lipca, w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach, odbyły się powiatowe obchody z okazji zbliżającego się szybkimi krokami Święta Policji, który przypada na 24 lipca.

W uroczystości udział wziął m. in. Komendant Wojewódzki Policji – podinspektor Jacek Cegiełła, nowo mianowany komendant Powiatowej Komedy Policji w Kamieniu Pomorskim, inspektor Piotr Krakowski, a także, starosta powiatu kamieńskiego oraz burmistrzowie i wójt z gmin naszego powiatu, i wiele zaproszonych gości.

Komendant Wojewódzki Policji wręczył insp. P. Krakowskiemu oficjalną nominację na stanowisko szefa KPP

W dalszej części, podczas tej zacnej i wyjątkowej uroczystości, wielu policjantom, w tym policjantkom, wręczono awanse na wyższe stopnie, jak również liczne odznaczenia, wyróżnienia, a także nagrody rzeczowe i pieniężne.

Komendant wojewódzki podkreślił, że teren powiatu kamieńskiego, szczególnie w okresie letnim, a przy tym panującego wówczas wzmożonego ruchu ludności i na drogach, to wyjątkowy teren na którym praca policjantów musi być wręcz wzorowa.

To właśnie stróże prawa są istotnym ogniwem w ogromnym łańcuchu społecznego ładu. A trzeba pamiętać, że w okresie kanikuły, Wybrzeże Kamieńskie pęka o tej prze, dosłownie w szwach, i porządek , jak i bezpieczeństwo oraz ład, muszą być na pierwszym, i najważniejszym miejscu tej hierarchii. Dlatego trzeba z uznaniem, troską, niekiedy ze zrozumieniem podchodzić do służby Policji, szczególnie w tym gorącym, letnim okresie.

Starosta Powiatu Kamieńskiego, Józef Malec, dodał, że współpraca samorządów lokalnych z Policją układa się coraz to lepiej i poprawniej. Życzył sobie, by wspólne działania przynosiły kolejne korzyści, które dopomagają i dopomogą w tym, by w powiecie kamieńskim mieszkało się i przebywało podczas nie tylko wakacji, jak najbezpieczniej.

Policyjne święto w zasadzie dopiero przed nami, jednak z różnych względów zdecydowano się te uroczystości nieco przyspieszyć, bo gro policjantek i policjantów, którzy brali udział w dzisiejszej uroczystości, w następnym, już niedługim okresie czeka iście wzmożona praca i wysiłek.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *