Świąteczna, barwna iluminacja tradycyjnie rozświetli Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie w mikołajki, 6 grudnia 2020.

Na Dużym Dziedzińcu stanie blisko 12-metrowa choinka, 30 mniejszych, również przyozdobionych kolorowymi światełkami, rozstawionych będzie na całym terenie Zamku. Drzewka Zamek otrzymał od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.

Na elewacjach mienić się będą świetlne płatki śniegu. Na Wieży Dzwonów tradycyjnie pojawi się Mikołaj z zaprzęgiem reniferów.

Na zamkowych dziedzińcach staną iluminacje 3D. Znany już szczecinianom renifer oraz wielka bombka, przy których będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Magiczną iluminację Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie będzie można podziwiać przez cały okres świąteczno-noworoczny.

Zamkowe propozycje online

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, ze względu na sytuację epidemiczną, przeniósł wiele swoich wydarzeń do sieci. Spotkania i wykłady obecnie są rejestrowane i prezentowane widzom w wersji online. Można je znaleźć na
stronie zamek.szczecin.pl praz zamkowym profilu na Facebooku
<https://www.facebook.com/zamek.szczecin>
https://www.facebook.com/zamek.szczecin i kanale na YouTube
<https://www.youtube.com/user/zkpszczecin>
https://www.youtube.com/user/zkpszczecin

W najbliższym czasie:

„Jak to z Mikołajem było” to pierwsza grudniowa propozycja w ramach Zamkowych Wieczorów Książęcych. Premiera mikołajkowego wykładu, w sobotę 5 grudnia o godzinie 14.00.

Czy Święty Mikołaj istniał naprawdę? Kim jest Gwiazdor? Jak to w rzeczywistości było z Dziadkiem Mrozem? I o co chodzi z Santa Clausem? O tych wszystkich postaciach, a także o tradycjach i zwyczajach mikołajkowych opowiedzą gospodarze spotkania – dr Wojciech Kral i                  dr Andrzej Wątorski.

Obecnie w wirtualnej ofercie Zamku znajdziemy także:
– Wystawę Fotoklubu Zamek – „Tak blisko, tak daleko” – prace autorstwa Danuty Borek.
– Zamkowe Spotkania z Psychologią i Sztuką.
– Galerię z Gryfem
– Zagadkowy zamek
– cykl  Zamkowe opowieści

Materiały znajdują się na stronie: zamek.szczecin.pl
Mimo obostrzeń związanych z pandemią, dla zwiedzających dostępne są (w reżimie sanitarnym) zamkowe dziedzińce (codziennie w godz. 6.00 – 23.00), gdzie także znajdziemy interesujące propozycje.
– Wystawa prac Richarda Hessa (1937-2017), jednego z najważniejszych współczesnych rzeźbiarzy niemieckich – Kreacje intymności

– Makieta Zamku Książąt Pomorskich w skali 1:100.

Maria Witkowska

Specjalista. ds. Promocji i Marketingu

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

<mailto:promocja@zamek.szczecin.pl> promocja@zamek.szczecin.pl

To top