Stypendyści Prezesa Rady Ministrów u Starosty Kamieńskiego. Dlaczego nie zostali zaproszeni wszyscy stypendyści z powiatu kamieńskiego?

11 marca 2020 r. Starosta Kamieński Józef Malec zaprosił do Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim uczniów nagrodzonych stypendiami Prezesa Rady Ministrów. Zaproszeni zostali stypendyści ze szkół prowadzonych przez Powiat. Nie został zaproszony stypendysta z Zespołu Szkół Społecznych w Dziwnowie Adam Matlak oraz stypendysta z Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Ottona z Wolina. Ta sytuacja powtarza się od dłuższego już czasu. Stypendia dla tych uczniów, tak jak tych ze szkół prowadzonych przez Powiat, przyznaje Prezes Rady Ministrów. Czyżby decyzja o przyznaniu stypendium przez Prezesa Rady Ministrów jest dla władz Powiatu niewystarczająca, by uhonorować tych młodych mieszkańców naszego powiatu zaproszeniem na spotkanie u Starosty?

W spotkaniu uczestniczyli nagrodzeni stypendyści: Oliwia Lilianna Janczak – uczennica Technikum Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Benicach, Monika Nowak – uczennica Technikum Hodowli Koni Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Benicach, Anna Banak – z Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie, Nikola Chudzicka – uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie, Martyna Winiarczyk – z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim oraz Weronika Wróblewska z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim.

W.T.

 

Jeden komentarz “Stypendyści Prezesa Rady Ministrów u Starosty Kamieńskiego. Dlaczego nie zostali zaproszeni wszyscy stypendyści z powiatu kamieńskiego?”

  • Dziadek stypendysty z Dziwnowa

    mówi:

    Takie zachowanie można jedynie nazwać „Kamieńską Zgrają” – faworyzowanie tylko wybranych, ah No tak, nazwisko zobowiązuje. Osobiście mam wielkie pretensje i żal do p. Malca, ponieważ dorosła osoba nie powinna zachowywać się jak dziecko w piaskownicy, tym bardziej na tak odpowiedzialnym stanowisku. Wstyd!

Dodaj komentarz

To top