Stomatologia w kamieńskim Uzdrowisku – światowy poziom za normalne ceny

Od kilku miesięcy w kamieńskim Uzdrowisku działa Klinika Stomatologiczna. Nie tylko pacjenci i kuracjusze, ale każdy, kto zechce zadbać o swoje zęby, może skorzystać z pełnej gamy usług wykonywanych przy użyciu najnowszych technologii i światowej klasy sprzętu. Co istotne, ceny nie są światowe, lecz nasze, normalne.
– Zapraszam, proszę przyjść i się przekonać, że pomożemy każdemu, kto ma problem z zębami – mówi Grażyna Grzesiek, koordynatorka w Klinice Stomatologicznej. – Wykonujemy praktycznie wszystkie zabiegi w ramach stomatologii zachowawczej, protetyki, chirurgii stomatologicznej, periodontologii, kosmetyki oraz profilaktyki i higieny jamy ustnej. Wszystko przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu, który oddaliśmy w ręce najlepszych fachowców.
Jedno z takich urządzeń wykonuje zdjęcia RTG poszczególnych zębów, całej szczęki i żuchwy, stawów skroniowo – żuchwowych. Jak nas poinformowano, wykonanie zdjęcia punktowego kosztuje 30 zł, a pantomogramu – 50 zł. W klinice wykonywane są także badania diagnostyczne tomografem komputerowym 3D. Za nie trzeba zapłacić 300 zł.
– Aby zrobić prześwietlenie, nie trzeba się wcześniej zgłaszać, lecz należy po prostu do nas przyjść i po kilku minutach zdjęcie jest gotowe. Na pacjentów czekamy we środy, czwartki i piątki od godz. 9 do 17 – informuje Grażyna Grzesiek.
Urządzenie do radiodiagnostyki są nowe i na wskroś nowoczesne, ale prawdziwym cudem najnowszej technologii w Klinice Stomatologicznej Uzdrowiska jest CEREC – jedyny na świecie komputerowy system, który umożliwia wykonanie odbudowy pełnoceramicznej zębów na miejscu i w trakcie jednej wizyty!
Niemal cały zabieg odbywa się wirtualnie. Kamera skanuje ząb i miejsce przygotowane do leczenia protetycznego, a obraz 3D przekazany jest na ekran komputera. Następnie wykonywany jest projekt wirtualnej korony lub innej odbudowy protetycznej i w odpowiednim powiększeniu prezentowana jest w wizualizacji z innymi zębami. Po zaakceptowaniu przez pacjenta projektu frezarka w przeciągu 6 – 10 minut wycina w bloczku ceramicznym uzupełnienie, które następnie jest dostosowywane do zgryzu pacjenta. Taki zabieg protetyczny, wykonywany tradycyjnymi metodami, trwał kilka dni, a nawet tygodni, natomiast za pomocą tego urządzenia jest przeprowadzany w 2 – 3 godziny.
– Na palcach można policzyć gabinety stomatologiczne w kraju, które posiadają takie urządzenie – zapewnia Grażyna Grzesiek. – Pacjent korzystający z takiej usługi pozbywa się krępującego niejednokrotnie, dużego dyskomfortu estetycznego towarzyszącego rozciągniętemu w czasie leczeniu protetycznemu tradycyjną metodą. Dla osób aktywnych zawodowo, pracujących wśród ludzi to bardzo ważne.
Jak nas poinformowano w Klinice Stomatologicznej Uzdrowiska Kamień Pomorski S.A., ceny zabiegów protetycznych wykonywane przy użyciu sytemu CEREC zależą od wielu czynników, niemniej są porównywalne z kosztami leczenia tradycyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *