Stanisław Salanek – wieloletni przewodniczący kamieńskiego Koła Rejonowego PZERiI oficjalnie zrezygnował z zajmowanego stanowiska

W obecności większości Zarządu kamieńskiego Koła PZERiI, jak też przedstawicieli władz samorządowych kamieńskiej gminy i starostwa oraz przewodniczącego wojewódzkiej organizacji PZERi I, w czwartek 25 kwietnia 2019 r., jego dotychczasowy przewodniczący, Stanisław Salanek, oficjalnie zrezygnował z pełnienia swej funkcji, motywując swą decyzję przede wszystkim względami zdrowotnymi.

Członkowie Zarządu wypowiadając się w superlatywach o swym przewodniczącym, nie bardzo chcieli dopuścić do tego, by pan Stanisław zrezygnował z przewodnictwa. Jednak względy nadszarpniętego zdrowia i swej niespodziewanej choroby, a zarazem zdrowy rozsądek, wzięły górę i Zarząd większością głosów zatwierdził prośbę S. Salanka.

Jak powiedziała – i słusznie, jedna z członkiń Zarządu, panu Stanisławowi szczególnie w tym trudnym dla niego okresie, należy się odpoczynek i spokój. I to co najmniej na najbliższy rok.

Wojewódzki szef emerytów i rencistów w osobie Jerzego Mędrka, podkreślił, że nie istnieje forma zawieszenia przewodnictwa, dlatego taki stan proponowany przez obecnych, nie wchodził w rachubę. Podkreślił, iż jest to decyzja bezprecedensowa w dotychczasowych działaniach podległych kół na terenie naszego województwa.

Ostatecznie zebranie, w dużej części wzruszające, zakończyło się tym, że obowiązki przewodniczącego kamieńskiego Koła podzielą między sobą obaj dotychczasowi wiceprzewodniczący i skład Zarządu pozostaje taki sam. Natomiast pan Stanisław, jak określił w swym uzasadnieniu prośby o rezygnację, dalej będzie opiekował się zespołem emeryckim „Relax”, jak również będzie pilotował w dalszym ciągu relacje na linii emeryci i renciści a kombatanci RP czy też koło diabetyków.

Obecny stan zdrowia nie pozwala mi na intensywną pracę, która pochłaniała mnie niemal do reszty w dotychczasowych działaniach, i nie tylko w roli przewodniczącego naszego Koła. Jestem gotów pomagać w innych aspektach i działaniach naszego stowarzyszenia i wprowadzać nowe osoby w nasze trwające nieprzerwanie misje, jak choćby tej dotyczącej programu pomocy żywnościowej, który przypomnę, kończy się w następnym roku.

Jestem w pewnym rozsądnym zakresie do dyspozycji moich koleżanek i kolegów.” – przyznał z niekłamanym wzruszeniem na zakończenie spotkania odchodzący przewodniczący, Stanisław Salanek.

Podczas spotkania Zarząd jednomyślnie przegłosował wniosek nadania honorowego przewodniczącego Związku emerytów i rencistów, który teraz trafi do województwa, a potem musi zostać zaaprobowany i zaakceptowany przez władze centralne PZERiI, co wydaje się jedynie czystą formalnością.

Niech będzie to naszym dowodem podziękowania za jego dotychczasową pracę na rzecz społeczności emeryckiej i rencistów. I dodam, że tego rodzaju sytuacja jest pierwszą w naszym związku na terenie Pomorza Zachodniego. Ale co istotne, niech będzie to uhonorowaniem działań Stanisława przez te lata jego pracy i nienagannej współpracy. I niech będzie tytułem wyjątkowym, a zarazem historycznym w naszych strukturach.” – przyznał w przejmującej mowie Jerzy Mędrek.

Miwa

2 komentarzy na temat: Stanisław Salanek – wieloletni przewodniczący kamieńskiego Koła Rejonowego PZERiI oficjalnie zrezygnował z zajmowanego stanowiska

  1. Avatar cała prawda pisze:

    Kto madry kończy współpracę z kuryllo i jego ekipa, niszczą wszystkie inicjatywy a sami nic nie oferują, kasa podzielona między stowarzyszenia radnych a utw i stawnianki bez konkursów !!!!

  2. Avatar Marek pisze:

    Do osoby piszącej komentarz w dniu 26.04.2019 r. o 7:01. Co do UTW i Stawianek to otrzymały dofinansowanie, gdyż złożyły uproszczoną ofertę realizacji zadania, która była opublikowana w BIP Urzędu Miasta. Jeśli miałeś jakieś wątpliwości lub zastrzeżenia do obu organizacji NGO to wystarczyło złożyć zastrzeżenia na piśmie. Jeżeli chcesz otrzymać pieniążki to załóż organizację NGO i złóż uproszczony wniosek do Urzędu Gminy. Tylko pamiętaj, że zadanie musi trwać maksymalnie 90 dni, a dofinansowanie nie może przekroczyć 10 000,00 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *