Spotkanie wielkanocne u kamieńskich emerytów i rencistów

Do świąt wielkanocnych pozostało li tylko już 6 dni. Z tej zbliżającej się jakże dla nas chrześcijan okazji, okazji emeryci i renciści z kamieńskiego Koła PZERiI zorganizowali w dzisiejszy poniedziałek (26.03.) uroczyste, świąteczne spotkanie. Z zaproszenia skorzystał burmistrz Kamienia Pomorskiego, Stanisław Kuryłło oraz starosta powiatu kamieńskiego, Józef Malec, którzy w krótkich przemówieniach podkreślili ogromną wartość tych najważniejszych świąt dla nas chrześcijan. Burmistrz dodatkowo obdarował wszystkich wielkanocnymi babeczkami.

Do życzeń wszystkim podopiecznym Koła dołączył jego przewodniczący, Stanisław Salanek, a Irena Litwińska, od roku szefowa Klubu Seniora działającego przy wspomnianym Kole, dodała, że takie i temu podobne spotkania czy też uroczystości, są współmierne w dążeniu do tego, by seniorzy czuli się potrzebni, doceniani, na których, co niezwykle istotne, młodsze pokolenia mogą polegać i się od nich w dużej mierze uczyć, bowiem seniorskie doświadczenia życiowe są nieporównywalne do nauk o które dzisiaj młodzi tak gremialnie zabiegają.

Ponad 50. emeryckich osób. integrując się przy dzisiejszym świątecznym stole, rozważało głęboko sens istnienia Świąt Wielkiej Nocy, równocześnie życząc sobie nawzajem przede wszystkim zdrowia, pomyślności i pogody ducha. I dodać należy, iż cała uroczystość przebiegła – jak zwykle zresztą, w świetnej, przyjacielskiej atmosferze.

Miwa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *