Spore zainteresowanie czwartymi kamieńskimi Targami Pracy

Dziś (9.04.19) w kamieńskiej hali widowiskowo – sportowej odbyły się już czwarte Targi Pracy zorganizowane przez miejscowy Urząd Pracy, przy współudziale ZSP im. St. Staszica.

W tym roku swoje interesujące oferty przedstawiało około 50. wystawców z naszego województwa.

Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem zwiedzających jak i zainteresowanych pracą. Wśród tych drugich sporą część stanowili ludzie poszukujący pracy, a także, mimo strajku szkół, młodzież. Nic dziwnego, bo na targach prezentowało się kilka szkół średnich i wyższych z naszego regionu, które przedstawiały swą szeroką gamę propozycji.

Wśród proponujących swoje walory, miejsca pracy było kilka firm, które zaprezentowały się po raz pierwszy. Jak choćby Centrum Innowacyjnego Biznesu ze Szczecina. Było też kilkunastu przedstawicieli z naszego powiatu, w tym Woliński Park Narodowy czy Hotel „Wolin” z Międzyzdrojów, który w tym roku obchodzi 19. lat swej działalności. Byli też liczni przedstawiciele z ościennego z naszym powiatem miasta grodzkiego, Świnoujścia.

Pracownicy kamieńskiego Powiatowego Urzędu Pracy, którym kieruje dyrektor Anna Kowalska, zadbali dosłownie o wszystko. Nawet o okazały tort, ufundowany przez jednego z przedsiębiorców, który został podzielony wśród zwiedzających i wystawców.

Zwiedzający niejednokrotnie zadowoleni byli z propozycji firm prezentujących się na targach. Z drugiej strony, wystawcy oceniali owe targi podobnie, bo wielu zaskoczyła mnogość zainteresowania pracą.

Jak zatem widać, kamieńskie targi pracy stają się powoli stałym elementem kwietniowych wydarzeń na mapie niestety nielicznych od lat imprez, organizowanych w Kamieniu Pomorskim.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *