Siły Antygrawitacji #3 Polsko – niemieckie warsztaty artystyczne ON-LINE

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania)

Polsko – niemieckie warsztaty startują po raz trzeci, tym razem w nowej formule online.

Siły Antygrawitacji #3 to wyjątkowe przedsięwzięcie w regionie, zaprojektowane dla amatorskich społeczności artystycznych pogranicza polsko – niemieckiego. W ramach projektu powołujemy 4 amatorskie grupy robocze, które pod okiem profesjonalistów będą uczestniczyć w zajęciach cyrkowych, teatralnych, muzycznych i tanecznych, zgłębiając tajniki wybranej dyscypliny artystycznej i pracując nad przygotowaniem i nagraniem finałowych etiud.

Praca grup warsztatowych odbywać się będzie w formie czterech regularnych spotkań online na platformie Zoom, uzupełnianych pracą własną uczestników oraz zajęciami dodatkowymi w formie pracowni i wykładów.

Przy zgłoszeniu na warsztaty, uczestnik wybiera jedną z grup roboczych: teatr, muzyka, cyrk lub taniec. Zajęcia w grupach będą odbywać się będą co dwa tygodnie w okresie od 9 do 11 marca (szczegółowy opis grup i harmonogram zajęć znajdziesz dalej!)

Cykl warsztatów i spotkań zakończy wydarzenie finałowe – prezentacja etiud, które nie będą jednak zwyczajne i nie odbędą się na tradycyjnej scenie. Przy wsparciu instruktorów i mentorów projektu zostaną przedstawione publiczności w formule online – w ramach Wirtualnego Festiwalu Sił Antygrawitacji, który będzie miał miejsce na początku maja 2021.

Termin: Start 9 marca, 17:00

Miejsce: Wszystkie zajęcia warsztatowe, pracownie i wykłady odbywają się na platformie Zoom

Wiek uczestników: 16+, do projektu zapraszamy uczestników z Polski i z Niemiec

Zgłoszenia: Udział w projekcie jest bezpłatny. Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przez formularz: https://forms.gle/3j9TwUExV1AvpLpe6

Termin zgłoszeń: 5 marca 2021

Grupy warsztatowe Sił Antygrawitacji #3 (do wyboru):

TEATR
Teatralny zapis przeżyć z czasu pandemii niczym dziennik pokładowy na stacji badawczej gdzieś w odległym kosmosie. Przedmiotem pracy twórczej uczestników będą indywidualne spostrzeżenia i odczucia z ostatnich miesięcy. Stworzymy wielogłos emocjonalny w formie video, będący zapisem z izolacji, z mieszkania, z wewnętrznego kosmosu każdego z nas.

Prowadzący grupę: Krzysztof Gmiter

Od 25 lat związany ze sceną teatralną i taneczną; jako aktor i tancerz współpracował m.in z Teatrem Novogo Fronta (Czechy), Teatrem ANU i Teatrem UBS (Niemcy) czy szczecińskim Teatrem Kana W latach 1999-2016 tancerz Teatru Tańca Ego Vu; od 2001 roku reżyser Teatru 6 i PÓŁ oraz instruktor teatralny w Gryfińskim Domu Kultur, prowadził warsztaty teatralne podczas wielu międzynarodowych projektów artystycznych w Polsce i Europie.

Spotkania : 11.03, 25.03, 8.04, 22.04, zawsze o 20:00

CYRK
Kręcisz i chcesz, aby kręciło się dalej? Warsztaty cyrkowe pozwolą zdobyć lub rozwinąć bazę posiadanych umiejętności związanych z żonglerką oraz dziedziną zwaną Flow Art’s, skupiającą się wokół rekwizytów ogniowych. Szykuj kije, poje, wachlarze, maczugi i kręć z nami.

Prowadzący grupę: Kamil Małecki

Performer, żongler, klaun, pedagog cyrku. Twórca spektakli oraz działacz kulturowy na terenie Pomorza Zachodniego. Stypendysta Ministra Kultury z 2019 roku oraz uczestnik projektu „Teatr Sztuka Społeczna” wspierająca liderów i edukatorów teatralnych w pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem kulturowym. Aktualnie związany z DK 13 Muz w Szczecinie, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stepnicy oraz Fundacją Antygrawitacją, właściciel firmy Kamil Żongler.

Spotkania : 9.03, 23.03, 6.04, 20.04, zawsze o 17:00

MUZYKA
Spróbujemy swoich sił w improwizacji muzycznej, poznamy jej formy i możliwości ekspresji. Poznamy podstawowe funkcje programu do nagrywania muzyki i materiału filmowego, dzięki któremu stworzymy kreatywne nagrania audio i video.

Prowadzący grupę: Tomasz Kubik

Zawodowo zajmuje się tworzeniem muzyki i klaunadą. Od 10 lat realizuje Teatr Obrazu, który współtworzy z Danielem Strzelczykiem. Nagrywał i koncertował m.in. z zespołami Pogodno Indios Bravos, Abradab. Fascynacja muzyką improwizowaną zaowocowała współpracą Mikołajem Trzaską i Joanną Bronisławską. Tworzy muzykę do własnych przedstawień, jak i realizacji teatralnych i telewizyjnych min. Karoliny

Gołębiowskiej, Adama Ptaszyńskiego.

Spotkania : 11.03, 25.03, 8.04, 22.04, zawsze o 18:00

TANIEC
Czy można walczyć sztuką? Czy tańcem można naprawić świat? Podczas warsztatów zmierzymy się z problemami JA w świecie, będziemy poszukiwać odpowiedniej przestrzeni do artystycznej dyskusji w naszych miastach, a także bezpiecznej przestrzeni ekspresji w nas samych.

Prowadzący grupę: Krzysztof Lubka

Tancerz, choreograf, performer, animator kultury. Pracuje jako instruktor taneczny, potrafi wydobyć taniec z każdego, bez względu na wiek, umiejętności, doświadczenie. Twórca, reżyser, choreograf i tancerz Kiosku Ruchu, dyrektor artystyczny festiwalu Tańca Współczesnego Nieważkości, współpracował m.in. z Sylwią Majdan, rosyjskim teatrem Akhe, Komuną Warszawa czy Teatrem Kana.

Spotkania : 9.03, 23.03, 6.04, 20.04, zawsze o 19:00

 

Uzupełnieniem pracy w grupach warsztatowych będą:

Otwarte pracownie – otwarte spotkania dla wszystkich zainteresowanych koncentrujące się na rozwijaniu konkretnych umiejętności i technik artystycznych (np. akrobatyka powietrzna, emisja głosu)

Wykłady gościnne – otwarte spotkania w formie webinariów połączone z panelami dyskusyjnymi podejmujące problematykę m.in. współczesnego teatru, sztuk performatywnych w świecie online czy współpracy międzykulturowej w zakresie realizacji działań artystycznych

Terminy i tematy warsztatów i webinariów wkrótce.

Organizator:
Fundacja Antygrawitacja
ul. Dunikowskiego 38b/20
70-123 Szczecin

facebook.com/fundacjaantygrawitacja
www.antygrawitacja.org
biuro@antygrawitacja.org
tel. +48503322780

To top