Ruszają zapisy na IV Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego

Pełną parą ruszyły przygotowania do IV Biegu Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego, który odbędzie się w sobotę 3 sierpnia 2019 r. Jest to jedna z najważniejszych imprez biegowych w regionie. W zeszłym roku udział wzięło 293 zawodników. Zapraszamy wszystkich biegaczy oraz kibiców do wzięcia udziału w tej prestiżowej imprezie sportowej, która charakteryzuje się wyjątkowo piękną trasą. Uczestnicy będą mogli podziwiać zabytki, uroki przyrody oraz wspaniałe widoki, które z pewnością oczarują każdego.

W obecnej edycji imprezy Organizatorzy postanowili jeszcze bardziej uatrakcyjnić imprezę sportową. Oprócz biegów na dystansie 5 km oraz 10 km odbędzie się wyścig Nordic Walking na dystansie 5 km, co jest pewnego rodzaju novum.

Dla zawodników startujących w biegu na dystansie 5 km oraz 10 km przygotowano łącznie 350 pakietów startowych. Natomiast dla zawodników zgłoszonych do Nordic Walking przygotowanych jest 100 pakietów startowych.

Konkurencja na rynku biegowym jest ogromna, a nam co roku udaje się zwiększać frekwencję. W ostatnim czasie zostały wyremontowane ulice Kamienia Pomorskiego, a także został zrewitalizowany Park Miejski, zatem możemy wrócić do starej trasy biegu.” – powiedział Marek Szymański – Prezes „Klubu Biegacza Kamień Pomorski”, który to klub jest współorganizatorem biegu.

Podobnie jak w poprzednich latach zawodnicy, którzy zameldują się na linii mety wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych. Dodatkowo zaplanowane jest kolejne bicie Rekordu Polski w Jedzeniu Arbuza, które od minionego roku należy właśnie do Kamienia Pomorskiego.

W trakcie zeszłorocznej imprezy zawodnicy oraz liczni kibice w przeciągu zaledwie 20 minut skonsumowali 800 kg arbuza włoskiego przygotowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, pana Jarosława Rzepę oraz Burmistrza Kamienia Pomorskiego, pana Stanisława Kuryłło. W tym roku ma być to cała tona tego soczystego owocu.

Informacje organizacyjne sierpniowego biegu:

Opłata startowa w biegu na dystansie 5 km oraz Nordic Walking:

  • 35,00 złotych – I termin (do 31 maja 2019 roku),
  • 45,00 złotych – II termin (od 01 czerwca 2019 roku do 23 lipca 2019 roku),
  • 70,00 złotych – płatne gotówką w Biurze Zawodów w dniu imprezy (w przypadku wolnych miejsc).

Opłata startowa w biegu na dystansie 10 km:

  • 40,00 złotych – I termin (do 31 maja 2019 roku),
  • 50,00 złotych – II termin (od 01 czerwca 2019 roku do 23 lipca 2019 roku),
  • 70,00 złotych – płatne gotówką w Biurze Zawodów w dniu imprezy (w przypadku wolnych miejsc).

Osoby powyżej 70 roku życia zwolnione są z opłaty startowej.

Organizatorem IV Biegu Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego jest Stowarzyszenie Klub Biegacza Kamień Pomorski, Współorganizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim, a Partnerem Strategicznym jest Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim.

Wszystkie szczegóły dotyczące zapisów, regulaminu i wiele innych ciekawych informacji można znaleźć na stronie www.biegkamien.pl

Już teraz gorąco zapraszamy do udziału w czwartej edycji Biegu Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego!!!

Na podstawie info. wł. Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *