10-03-2021 » Kamień Pomorski

Rusza budowa głównej siedziby WSPR w Szczecinie. – Znamy wykonawcę prac przy ul. Twardowskiego

Budowa nowej, głównej siedziby Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie przy ul. Twardowskiego wkracza w najważniejszy etap. Pomyślne zakończenie postępowania przetargowego na przeprowadzenie robót otwiera drogę do rozpoczęcia inwestycji. Spośród  15 oferentów najkorzystniejsze warunki przedstawiła spółka Mirbud ze Skierniewic. W piątek, 12 marca 2021 roku w Szczecinie nastąpi uroczyste podpisanie umowy z wykonawcą.

Nowa, a przede wszystkim główna siedziba WSPR zlokalizowana będzie między ul. Twardowskiego, a ul. 26 Kwietnia. Powstanie na działce o powierzchni 17 tys. m2. Obiekt składać się ma z dwóch budynków. W pierwszym z nich znajdzie się m.in. baza szkoleniowa dla ratowników z symulatorem medycznym. W drugim zaś zlokalizowane zostanie np. zaplecze warsztatowo-techniczne dla ambulansów wyjeżdżających do akcji ratowniczych.

W uroczystości udział wezmą:

  • Olgierd Geblewicz – marszałek województwa,
  • Roman Pałka – dyrektor WSPR w Szczecinie,
  • Tomasz Sałata – członek zarządu Mirbud S.A.

Zaproszenie na spotkanie skierowano również do Wojewody Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego, Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego, przewodniczącej Sejmiku Województwa Marii Ilnickiej-Mądry oraz radnych województwa.

Budowa nowej siedziby WSPR przy ul. Twardowskiego – podpisanie umowy z wykonawcą

Piątek, 12 marca 2021 roku, godzina 11

Szczecin, Opera na Zamku, Galeria „O”, ul. Korsarzy 34, wejście „A”

 

Biuro Prasowe UM

Łukasz Jucha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *