Rowerowa zabawa na trasie Blue Velo

Gryfino zaprasza miłośników dwóch kółek do udziału w grze terenowej „Szlakiem Gryfińskiej Kolei Powiatowej”. Ta ciekawa impreza turystyczna będzie okazją, by poznać piękne nadodrzańskie tereny i aktywnie spędzić ostatni weekend września. Zadania dla rowerzystów zostaną zlokalizowane w okolicach szlaku Blue Velo, a zaliczenie wszystkich punktów kontrolnych będzie ważniejsze niż czas przejazdu.

Rowerowa gra terenowa „Szlakiem Gryfińskiej Kolei Powiatowej” jest – jak tłumaczą organizatorzy – imprezą turystyczną na orientację o charakterze poznawczo-rozrywkowym. Uczestnicy będą musieli odnaleźć 10 punktów kontrolnych i wykonać zaplanowane tam zadania. Trasa nie będzie dłuższa niż 15 km, a limit czasu wynosi 2 godziny. Zatem w grze mogą wziąć udział także najmłodsi i seniorzy. Warunkiem jest zebranie drużyny, która będzie liczyć od dwóch do pięciu osób. Wszyscy, oczywiście, na rowerach (niepełnoletni pod opieką dorosłych). Na mecie najbardziej liczył się będzie nie czas przejazdu, a liczba odnalezionych punktów i wykonanych zadań. Gra terenowa więc jest idealną propozycją dla rodzin lubiących aktywny wypoczynek. Warto już zarezerwować czas i szykować sprzęt na ostatnią niedzielę września 2021 r.

Zgłoszenia drużyn rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu i potrwają do 22 września (środa). Zapisy odbywają się tylko mailowo (adres e-mail:cit@osir.gryfino.pl). W zgłoszeniu należy podać nazwę drużyny, imiona i nazwiska członków, rok urodzenia każdego z nich, miejscowość zamieszkania oraz nr telefonu kontaktowego do kapitana drużyny. Uwaga – ilość miejsc jest ograniczona.

Zarejestrowane drużyny w niedzielę 26 września 2021 r. do godziny 8:45 muszą zameldować się w biurze zawodów, które będzie znajdować się na początku ścieżki rowerowej w Szczawnie koło Gryfina. Następnie od godz. 9:00 zespoły startują w 5 minutowych odstępach. O kolejności startu decyduje kolejność zgłoszeń. Pięć minut przed startem przygotowujący się do niego zespół otrzyma mapę w formacie A3 z zaznaczonymi punktami kontrolnymi oraz kartę startową. Na podstawie tej mapy będzie musiał odnaleźć punkty, podbić je specjalnym perforatorem, rozwiązać zadanie i dotrzeć do mety.

Punkty kontrolne ulokowane będą w okolicach trasy Blue Velo, jednej z najpiękniejszych velostrad na Pomorzu Zachodnim.

– Gryfino jako pierwszy samorząd w regionie tak intensywnie wykorzystuje nasz szlak do promocji swoich walorów. Właśnie taki był cel programu rozbudowy sieci tras rowerowych na Pomorzu Zachodnim. Województwo pozyskuje środki finansowe, buduje nowoczesną infrastrukturę, a gminy dbają o ścieżki rowerowe na co dzień, wykorzystują je do organizacji różnych imprez rekreacyjnych, rozwijają ofertę turystyczną, promują lokalne atrakcje – mówi Wanda Nowotarska, Pełnomocnik Marszałka ds. komunikacji rowerowej

Udział w grze terenowej „Szlakiem Gryfińskiej Kolei Powiatowej” jest bezpłatny. Organizatorami są Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie oraz tamtejszy Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dla trzech najlepiej punktujących drużyn przygotowano nagrody rzeczowe.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top