„Rodzina” do zadań specjalnych – książki w języku ukraińskim w międzyzdrojskiej bibliotece

Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” zakupiło i przekazało do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach książki w języku ukraińskim dla dzieci oraz dorosłych w ramach projektu „Rodzina” do zadań specjalnych. Książki są już opracowane i gotowe do wypożyczenia.

Wiemy, jak ważne w dobie Internetu i mediów społecznościowych jest czytelnictwo. Dodatkowo chcemy, aby nowi mieszkańcy Międzyzdrojów uczestniczyli w każdej formie kultury. Postanowiliśmy więc włączyć do naszego księgozbioru nowy dział książek w języku ukraińskim, w którym znajdziecie m.in. dzieła Stephana Kinga, Dana Browna, Ernesta Hemingwaya czy George’a Orwella, a dla dzieci: „Psi Patrol’, „Muminki”, „Ferdynand Wspaniały”, „Wielka encyklopedia ciekawostek” czy biografie Cristiana Ronaldo, Lionela Messiego. Ale to nie wszystko! Bibliotekarze opracowali dla Was jeszcze więcej ciekawych książek – mamy nadzieję, że Wam się spodobają.

Serdecznie zapraszamy do wypożyczalni!

Chcielibyśmy podziękować Innie Zholudevie za pomoc przy tłumaczeniu tekstu plakatu z języka polskiego na język ukraiński informującego gości z Ukrainy o projekcie i możliwości wypożyczenia książek w ich ojczystym języku.

Książki zostały zakupione w ramach projektu „Społecznik 2022-2024”. Program został zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Pomysłodawcą projektu „Rodzina” do zadań specjalnych jest Andżelika Gałecka, Dyrektor międzyzdrojskiej biblioteki oraz członek Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina”.

@PomorzeZachodnie @PomorzeZachodnieNews #PomorzeZachodnie #ProgramSpołecznik #społecznik #KARR

Bibliotekarze

To top