„Repro – Service Pol” otworzyło się dla uczniów kamieńskiego OREW

W ramach poznawania zawodów oraz odwiedzania kolejnych zakładów pracy na terenie nie tylko Kamienia Pomorskiego, uczniowie Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego (OREW) działającego przy kamieńskim Kole PSONI wybrali się w dzisiejszy deszczowy czwartek (21.02.) do mieszczącego się w tym mieście zakładu obróbki metalu „Repro – Service Pol.”, który ma spore tradycje i jest znany w swojej branży daleko poza granicami naszego kraju.

Pan Marek Zagajski – prezes firmy, oprowadził uczniów wszędzie tam, gdzie uczniowie mogli zapoznać się z nowoczesnymi urządzeniami potrzebnymi do procesu obróbki metali, mając jednocześnie możliwość zaobserwowania toku poszczególnych etapów pracy, począwszy od obróbki plastycznej, aż po obróbkę powierzchniową.

Wszyscy z dużym zainteresowaniem przysłuchiwali się z wielką uwagą informacjom pana Marka, który w bardzo przystępny, obrazowy i przy tym ciekawy sposób opowiadał również o swojej pracy, o pracy w firmie, a przede wszystkim tym, co związane jest z produkcją, jaką prowadzi od wielu lat „Repro – Service Pol”.

Na zakończenie tej niezwykle pouczającej wizyty uczniowie wręczyli panu prezesowi stosowne podziękowanie. Nic w tym dziwnego, bowiem wszyscy, a w szczególności chłopcy, byli z tej wycieczki niezwykle zadowoleni, podczas której zaciekawiła wielu z nich praca skomplikowanych maszyn, jak i produkty końcowe, czyli wytworzone elementy ze stali, które potem zostaną wysłane do odbiorców nie tylko w naszym kraju.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *