Reprezentanci „Klubu Biegacza Kamień Pomorski” przygotowują się do nowego sezonu

Małymi krokami zbliża się nowy sezon startowy i większość z reprezentantów kamieńskiego „Klubu Biegacza” ma nadzieję, że będzie on lepszy niż ostatni. Szczęśliwcy, którym udało się nie zapaść w zimowy sen biegowy, mają wszystkie karty w ręku, by te nadzieje urzeczywistnić.
Dlatego też poprosiliśmy o rozmowę Pana Marka Szymańskiego, Prezesa „Klubu Biegacza Kamień Pomorski” o przedstawienie planów działania Klubu w bieżącym roku.

Red. Na wstępie Panie Marku prosiłbym powiedzieć naszym Czytelnikom, od kiedy działacie, i ilu zrzeszacie członków, oraz jakie były wasze dotychczasowe osiągnięcia?
M. Sz. Szczerze mówiąc długo by o tym opowiadać. Wszystko zaczęło się w marcu 2015 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Kamień Pomorski, gdzie odbyło się spotkanie dotyczące organizacji pierwszego biegu ulicznego na dystansie 10 km pod nazwą „Bieg Trzech Mostów” oraz utworzenia sekcji biegowej, która pierwotnie miała działać przy UKS „Funbox” Kamień Pomorski.
Jednakże po wielu przemyśleniach została podjęta decyzja, iż tworzymy własne stowarzyszenie o nazwie „Klub Biegacza Kamień Pomorski”. Oficjalnie Klub zaczął działać w czerwcu 2016 roku i zrzeszał 25 członków. Aktualnie w naszych szeregach jest 30 członków, a już wkrótce dołączy do nas 2 następnych biegaczy. Przez pierwsze pół roku działalności wzięliśmy udział w wielu imprezach biegowych. Wspólnie pokonaliśmy 14.362 km i… 62 metry.
Należy wspomnieć, że jako Klub nie tylko biegamy, ale także wspieramy różne akcje charytatywne. Podczas licznych biegów biegliśmy dla dzieci zmagających się różnymi chorobami, Arkadiusz Borysiuk zbierał pieniążki, które zostały przekazane Fundacji Dzieci Niczyje. Natomiast w ostatnim starcie w 2016 roku, który odbył się w Policach wspólnie z włodarzami oraz licznymi sponsorami przygotowaliśmy wspólną paczkę, która trafiła do dzieci z Domu Dziecka w Policach.
Red. Zatem jakie macie plany na nowy sezon startowy?
M. Sz. Nowy sezon to nowe wyzwania. Po ciężkiej indywidualnej treningowej pracy w okresie zimowy przyjdzie czas na sprawdzenie formy i walki o życiówki. Dla niektórych jest to start na dystansie 10 km, dla innego na dystansie półmaratonu lub maratonu. Celem innych jest zdobycie Korony Maratonów Polskich lub Korony Półmaratonów Polskich. Są tacy co realizują wiele z tych celów jednocześnie. W końcu można spotkać takich, którzy biegają, aby uczcić pamięć bliskich. Każdy ze startów jest inny i nie chodzi tylko o dystans. Kamieńscy biegacze poświęcili wiele czasu i specjalistycznego treningu, aby osiągnąć wymarzony cel. Głównym parametrem, decydującym o wyniku, jest termin startu, a z tym powiązana pogoda. Zmagania biegaczy dopingują na trasie różnego rodzaju kapele, nieznajomi którzy głośno wzywają do walki, ale również rodzina i znajomi. Każdy start to potężna dawka emocji, wzruszeń, uniesień i upadków, a endorfiny niosą startujących do samej mety.
Red. Jaką jako Klub macie ofertę dla tych co zaczynają przygodę z bieganiem?
M. Sz. Dla osób, które zaczynają przygodę z bieganiem mamy ciekawą i bogatą ofertę. W poprzednim roku zainicjowaliśmy akcję pod nazwą „Wieczorne Wspólne Bieganie”, które odbywa się w każdy pierwszy piątek miesiąca, jednakże czasami zdarza się, że spotykamy się w inne dni. Tak będzie w marcu br., gdyż spotkamy się wyjątkowo w czwartek o godzinie 19:00. Podczas spotkań wspólnie pokonujemy dystans 10 km, a czasami krótszy. Wszystko jest uzależnione od poziomu zaawansowania grupy.
Drugą formą są zajęcia w ramach Ogólnopolskiej akcji „Biegam Bo Lubię” organizowanej przez Fundację Wychowanie przez Sport. W tym roku akcja wystartuje w kwietniu i liczymy na to, że po raz drugi zagości na Stadion Miejski w Kamieniu Pomorskim. Są to typowe zajęcia dla osób, które zaczynają przygodę z bieganiem. Podczas cotygodniowych spotkań można uzyskać wiele informacji od trenerów BBL.
Ostatnia oferta skierowana jest dla osób początkujących jak i zaawansowanych. Aktualnie wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Kamień Pomorski oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim przygotowujemy się do organizacji „I Biegu Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego” na dystansie 10 km, który odbędzie się w sierpniu br.
Red. Dziękuje bardzo za krótką rozmowę.
M. Sz. Ja także dziękuje i zapraszam wszystkich mieszkańców Kamienia Pomorskiego i okolic do uczestnictwa w ofercie przygotowanej przez „Klub Biegacza Kamień Pomorski”. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o naszej ofercie o zapraszam na stronę internetową „Klubu Biegacza Kamień Pomorski”, która dostępna jest pod adresem: http://www.kb-kamien.eu
Nie pozostaje mi nic innego jak dodać, do zobaczenia na wielu trasach biegowych.

Rozmawiał Mirosław Iwaszczyszyn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *