OFICJALNIE! Rozpoczynamy rekrutację do Koła Naukowego „CURIE/OSITY” działającego prz Liceum Społecznym im. prof. Piotra Zaremby w Dziwnowie.
Jesteś uczniem szkoły podstawowej lub ponadpodstawowej w powiecie kamieńskim? Świetnie! Szukamy właśnie Ciebie – młodych pasjonatów chemii, biologii, sfery spoza zwykłego „oka”, eksperymentów, dociekania, naukowców, przyszłych chemików, biotechnologów i lekarzy.
Jeżeli chcesz zdawać egzamin ósmoklasisty z chemii, biologii lub fizyki – nasze Koło jest dla Ciebie!
Kochasz naukę? Zapewnimy Ci rozwój naukowy w formie zajęć online i korzystania z przeróżnych materiałów autorskich, wspólne rozmowy i spotkania na zoom – na tę chwilę, póki sytuacja z wirusem ogranicza spotkania stacjonarne. Będziesz miał pośrednio możliwość z korzystania z naszego Laboratorium Biotechnologicznego, które jest znakomicie wyposażone – najlepsza sala biologiczno-chemiczna w całym powiecie kamieńskim (spośród wszystkich szkół!).
Naszymi partnerami są:
– patronat honorowy od Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodniczego w Zielonej Górze,
– patronat honorowy od Fundacji Nauka dla Środowiska z Koszalina
– wsparcie metodyczne od wydawnictwa MAC – podręczniki do chemii i biologii, materiały dydaktyczne do realizowania warsztatów ❤️,
– sponsor serii chemicznej „Chemia z Pol-Aurą” realizowanej przez ucznia Adama Matlaka z firmą Pol-AURA.
– pośrednie wsparcie od Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych – przekazanie podręczników do chemii oraz zbiorów zadań dla uczniów z Koła Naukowego do klasy I.
Podstawą każdego domu są fundamenty. Podstawą dworku w Soplicowie także były murowane fundamenty. Tak jak budynki, tak i Koło Naukowe „CURIE/OSITY” posiada takowe filary, na których opierać się będą i opierają działania.
Filar I – EDUKACJA PRZYRODNICZA
Rozwijanie pasji badawczej, odkrywania i nauki u dziecka powinno być głównym celem każdego dorosłego. Jako taki „młody dorosły” chciałem przenieść to na nasze barki i pomóc nauczycielom i rodzicom w tym, aby dzieci i młodzież z przyjemnością uczyły się chemii, biologii czy fizyki – żeby pytania „dlaczego?”, „a jak to działa?” zostały zaspokojone i nie stanowiły niewiadomej, jak x w matematyce.
Filar II – ZDROWIE PUBLICZNE
Żyjemy w czasach bardzo dla nas trudnych, w czasach zamknięcia i ciemności. Ostatni rok zapamiętaliśmy jako rok pandemiczny, związany z pandemią wywołaną nowym koronawirusem SARS-COV2. Wiecie, że wielu z nas musiało nauczyć się prawidłowo myć ręce, zwracać uwagę na dystans społeczny i inne cenne czynności, które bez względu na wystąpienie epidemii, czy jej brak, zawsze powinny być z nami! Ten filar ma za zadanie edukację w zakresie zdrowia publicznego, zdrowia psychicznego i także dobrodziejstwie wynikającym z używania szczepionek. W tym celu jesteśmy w trakcie ustalania metod współpracy z UNICEF – by promować szczepienia w naszym regionie i edukować o nich.
Filar III – EKOLOGIA
Segregacja śmieci, oszczędzanie wody, czy świadomość ekologiczna? To mogliśmy już słyszeć, teraz musimy zająć się rzeczami bardziej odpowiedzialnymi, czyli pomocą w transformacji energetycznej naszego miasta, gminy, powiatu i regionu. Ubóstwo hydrologiczne? Także o tym musimy rozmawiać.
Filar IV – TOLERANCJA
Ostatni, mocny filar działań naszego Koła to tolerancja. Toleruję i szanuję, czy odmienność, kolor skóry, religia, orientacja to tematy TABU? Nie, powinnismy o tym rozmawiać, głośno! Zmieniajmy świat razem!
Jak do nas dołączyć? To proste!
Wypełnij prosty formularz Google i odbierzemy go od Ciebie. Lista z osobami zakwalifikowanymi zostanie ogłoszona 30 stycznia 2021 roku
Nie czekaj, dołącz do Nas już dzisiaj!
Przewodniczący Koła Naukowego
Adam Matlak