Rekordowo z rozmachem i ogromnym polotem zagrała kamieńska Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Tegoroczna, 24 edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrała w całym kraju, także w naszym powiecie. Podobnie jak w latach ubiegłych i Kamień Pomorski przygotowywał się do niej od pewnego czasu bardzo poważnie. Przygotowano na tę wyjątkową finałową Orkiestrową niedzielę szereg atrakcji, a miejscem grania Orkiestry była jak zwykle i zarazem ponownie, miejscowa hala widowiskowo – sportowa.
Było wiele coś i dla dorosłych i dla dzieci. Były liczne występy, tańce, darmowe lody, można było się sfotografować w specjalnej zaczarowanej budce, były aukcje zebranych od darczyńców częstokroć ciekawych i zarazem osobliwych przedmiotów. Oj działo się, działo i to już od godziny 14, kiedy kamieńska Orkiestra właśnie wystartowała.
Kulminacją tej masowej i ciekawej imprezy było oczywiście Światełko do Nieba, kiedy tuż po 20 w niebo wystrzeliły przeróżne, kolorowe, rozbłyskujące, przykuwające wzrok i zarazem piękne fajerwerki.
W ciągu dnia na terenie miasta natknąć się można było dosłownie wszędzie na 121 młodych wolontariuszy, którzy zbierali datki do specjalnych Orkiestrowych puszek. Potem przyszło czekanie w długiej kolejce, a następnie skrupulatne liczenie. Panie zajmujący się liczeniem pieniędzy, robiły to przez wiele godzin, podliczając wszystko, dosłownie co do grosika.
W każdym kolejnym roku Kamień Pomorski bił kolejne rekordy w zebranych datkach z przeznaczeniem na Orkiestrę. W tym roku wynik jest niesamowicie wyśrubowanym rekordem!, bowiem zebrano aż około 36.400 złotych. Dotąd w Kamieniu suma zabranych pieniędzy podczas kolejnych grań finałów orkiestrowych nie dosięgała nawet 30 tys. złotych. Co tym bardziej ów wynik cieszy i mieszkańcy kamieńskiej gminy mogą być naprawdę dumni z siebie samych i tego niebywałego wyniku.
I chwała tym wszystkim, którzy wrzucili do puszki choćby symboliczny grosz, wszak wszystko to co zostanie w tym roku zebrane dla WOŚP zostanie przeznaczone jak zwykle na ratowanie i wspieranie ludzkiego życia.
Idea stworzenia WOŚP przed blisko ćwierćwieczem przez Jurka Owsiaka, w początkowych sesjach trudna była do określenia jej w jakieś konkretne ramy czy formę. Wielu nie dawało tej idei szans dłuższego przetrwania. Jednak z biegiem czasu Orkiestra nadspodziewanie rozwijała się coraz pokaźniej, mocniej, sięgając swym rozmachem także daleko poza granice naszego kraju. I z roku na rok rekordy zebranych pieniędzy bite były wręcz na zawołanie. Liczymy dosłownie wszyscy, wszyscy wspierający tę zacną i znakomitą ideę, że ubiegłoroczna ogromna przecież suma, która zawarła się w kwocie, bagatelka… 53 mln złotych, zostanie w tym roku pobita.
Nic tylko jak to zwykle mawia Jurek Owsiak – Sie ma!, sie ma dosłownie przez cały rok.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *