10-06-2021 » Kamień Pomorski

Ratownicy na medal. Ewakuowali rodzinę z płonącego domu

Dwóch ratowników z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białogardzie ewakuowało rodzinę z płonącego domu. Zygmunt Skrzyniarz i Aleksander Strzelecki w drodze do pacjenta z Dobrowa zauważyło pożar w budynku mieszkalnym. W oczekiwaniu na przyjazd strażaków przeprowadzili akcję i wynieśli z zajętych przez ogień pomieszczeń matkę oraz dzieci. Z bohaterami spotkał się w czwartek, 10 czerwca 2021 roku marszałek Olgierd Geblewicz.

Do zdarzenia doszło 27 maja br. Zygmunt Skrzyniarz i Aleksander Strzelecki około godziny 3.40 otrzymali wezwanie do Dobrowa. W drodze do pacjenta zauważyli pożar budynku mieszkalnego. Ratownicy z białogardzkiej filii WSPR nie tylko niezwłocznie zaalarmowali straż pożarną, ale sami ruszyli z pomoc

Jestem dumny, że zachodniopomorskie pogotowie ma takich ratowników. Widać, że niesienie pomocy to Wasza misja i droga życiowa. Od zawsze powtarzam, że WSPR to nowoczesna infrastruktura, ale przede wszystkim profesjonalna i doświadczona kadra medyczna. Gratuluję postawy – podkreślił marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Dzięki szybkiej akcji ratownicy ewakuowali z płonącego domu śpiącą matkę z trójką dzieci.

Nie czuję się bohaterem. Po prostu wykonywałem swoje obowiązki. Ze względu na to, że jestem nie tylko ratownikiem, ale i strażakiem, wiem jak zachować się w sytuacji pożaru. Najważniejsze, że udało się pomóc. To była noc, mieszkańcy spali, nie byli do końca świadomi okoliczności zdarzenia – przyznał Aleksander Strzelecki. – W tym ogromnym nieszczęściu, jakim był pożar, jest i wielkie szczęście dla rodziny, bo udało się ją uratować – dodał Zygmunt Skrzyniarz.

Postawę ratowników docenili również strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie.

Ofiarność i oddanie ratowników w niesieniu pomocy innym wzbudzają we mnie potrzebę szczególnego podziękowania. Za poświęcenie i za odwagę – napisał w liście skierowanym do WSPR komendant powiatowy PSP w Białogardzie Jacek Szpuntowicz.

W podziękowaniu za bohaterski czyn marszałek Olgierd Geblewicz wręczył obu ratownikom listy gratulacyjne oraz okolicznościowe upominki.

Biuro Prasowe

Łukasz Jucha

Gabinet Marszałka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *