Radny Anatol Kołoszuk zmarnował okazję!

Kiedy 28 lutego 2019 roku na łamach gazety Nowy Pomorzanin nr 4/74/2019 na stronie 3 zamieściłem publikację pt. ”Alarm dla Szpitala w Kamieniu Pomorskim!”, zaprosiłem w tym tekście radnego Rady Powiatu w Kamieniu Pomorskim Pana dra inżyniera Anatola Kołoszuka, Przewodniczącego Komisji ds. Skarg i Wniosków, do wspólnych działań mających na celu uratowanie tego Szpitala Powiatowego za wszelką cenę, z jednoczesnym określeniem orientacyjnym kosztów, w tym nakładów na prawidłowe działanie tej Placówki Lecznictwa Zamkniętego.

Od tamtego czasu minęło ponad 30 dni, a wywołany do tablicy radny nawet nie znalazł czasu, by odnieść się do tej publikacji proponując mi np. abym pocałował go w d… . To czego nie był w stanie zrobić radny Przewodniczący Komisji Anatol Kołoszuk zrobiła i zrobi jeszcze nasza redakcja oraz wkurzeni do granic pacjenci tego Szpitala, publikując na łamach pomarańczowego portalu zdjęcia oraz wielce wymowny opis. Komentarze do tamtej publikacji też nie pozostawiają złudzeń. Jest nieciekawie, ale wobec znanych już od 28 lutego br. faktów (zdjęcie), gdzie odpadł cały płat tynku, otwartym pozostaje pytanie ,gdzie jest Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kamieniu Pomorskim? Gdzie jest Powiatowy Inspektor Sanitarno-Epidemiologiczny w Kamieniu Pomorskim? Czy zagrzybione ściany nie są aby podstawą, aby obiekt wyłączyć z eksploatacji i użytkowania? A może to jest kamieński patent medyczny na leczenie grzybem, pleśnią i wilgocią takich chorób jak astma, alergie, a kto wie może nawet legionoza?! Otwartym pozostaje więc pytanie ile razy kamieński ,,Sanepid” kontrolował ten Szpital? Protokoły do opublikowania, a więc ujawnienia, bo coś tu jest nie tak, gdyż w przedmiocie kontroli m.in. Uzdrowiska Kamień Pomorski stosowne zarzuty zostały przez NIK opublikowane, więc na protokoły kontrolne, a także pokontrolne Kamieńskiego Państwowego Inspektora Sanitarno-Epidemiologicznego z kontroli Szpitala Powiatowego w Kamieniu Pomorskim czekam z niecierpliwością. 

Gdyby radny Przewodniczący Komisji Pan A. Kołoszuk zareagował w porę i na czas określony, jak też przewidziany prawem KPA od dnia 28 lutego 2019 roku, tj. dnia ukazania się mojej publikacji zawierającej w swojej upublicznionej treści zaproszenie do wspólnych działań, to wielu nieprzyjemnych rzeczy udałoby się uniknąć, a tak mleko się rozlało. Pomny tragedii, jaka wydarzyła się w Kamieniu Pomorskim w nocy z 12 na 13 kwietnia 2009 roku (spłonęło żywcem 13-cioro dzieci i 10 osób dorosłych) oraz tragedii, jaka miała miejsce w Koszalinie w escape roomie w dniu 4 stycznia 2019 roku, gdzie gazami pożarowymi, w czasie pożaru wnętrza tego obiektu, śmiertelnie zatruło się pięć nastolatek, zmuszony jestem zawiadomić Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Joachima Brudzińskiego o zaistniałej sytuacji z obywatelskim wnioskiem o spowodowanie niezwłocznej kontroli podległych Panu ministrowi inspekcji i służb w Szpitalu Powiatowym w Kamieniu Pomorskim. Tak po prawdzie, gdyby radny Przewodniczący Komisji Pan Anatol Kołoszuk był bogobojnym człowiekiem Honoru, miłującym Ojczyznę, to bez proszenia się o łaskę Pana radnego sam w zgodzie ze swoim sumieniem złożyłby a) rezygnację z fuchy Przewodniczącego Komisji coś tam, coś tam b) oddałby mandat radnego Rady Powiatu oszczędzając podatnikom pieniędzy, a owego wyborcom wstydu. Oczywiście, że kamieński PiS będzie bronił swojego protegowanego, ale tym to ja najmniej się przejmuję, bo jestem w stanie udowodnić, że temu tragicznemu pożarowi w Koszalinie w dniu 4 stycznia 2019 roku można było zapobiec już od 17 maja 2017 roku.

Wątpię więc, by Pan minister zlekceważył takie zaproszenie i wniosek o przeprowadzenie kontroli przez podległe Panu ministrowi inspekcje oraz służby, bo to nie ja, a Pan poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński ubiega się o mandat eurodeputowanego Parlamentu Europejskiego, a tym samym o głosy mieszkańców powiatu kamieńskiego. Pan Minister przyparty do przysłowiowego muru m.in. przez tabloidy okraszające sytuację jaka panuje w tym Szpitalu gustownymi zdjęciami, wyboru raczej mieć nie będzie. Prawda?!

Michał Andrzej Ratajczyk

Jeden komentarz na temat: Radny Anatol Kołoszuk zmarnował okazję!

  1. Avatar Uwaga pisze:

    A w Dziwnowie wszystko dobrze ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *