Przyrządy do ćwiczeń fizycznych potrzebują renowacji i odświeżenia

Kilka lat temu, a więc jakby nie patrzeć, za poprzedniej ekipy władzy, w Kamieniu Pomorskim nieopodal wejścia na kładkę postawiono najpierw cztery, potem jeszcze kilka, przyrządów do ćwiczeń fizycznych. A i owszem, była stosowna przy tym tablica informacyjna. A i radni jako żywo interesowali się wówczas tym relaksacyjnym tematem.
Dziś po tablicy nie ma najmniejszego śladu (bodajże już od dwóch lat. Ot, przepadła bez wieści), przyrządy są delikatnie mówiąc, nieco zużyte i naprawdę potrzeba im co najmniej świeżości, czyli odpowiedniego zakonserwowania, po to, by służyły ludziom na dalsze lata.
Pogoda jest jaką wszyscy widzimy i czujemy, po prostu wczesna wiosna. W przeciwieństwie do lat ubiegłych, osób „okupujących” to miejsce niestety dziś nie ma za wiele. Widać ludzie wolą pobiegać, wsiąść na rower czy pochodzić po parę kilometrów z kijkami. Dlatego popularna trasa, czyli ścieżka pieszo – rowerowa na trasie Kamień – Dziwnówek, cieszy się wielkim powodzeniem.
W kilku miejscowościach, nie tylko w naszym powiecie, jak choćby dla przykładu, w podszczecińskim niewielkim Przecławiu (byłem, widziałem, podziwiałem), tych urządzeń do ćwiczeń jest znacznie więcej i wyglądają one jakby były montowane dopiero wczoraj. A i zainteresowanie młodych i starszych jest tam naprawdę całkiem spore.
Nie przypuszczam, by nasi mieszkańcy nie chcieli zaglądać na kamieński plac do ćwiczeń fizycznych, lecz być może stan „techniczny” tychże, nie jest najoględniej mówiąc, zadawalający i nieco zniechęcający przy tym.
Warto by w to miejsce jeszcze przed prawdziwą wiosną, przed sezonem letnim i w rzeczy samej, oczekiwaną znośna i oczywiście piękną pogodą, wpuścić na ów plac ćwiczeń odpowiednich fachowców od konserwacji. Niech podreperują owe nadwątlone pewnie nie tylko czasem urządzenia (a i warunki atmosferyczne robią przecież swoje), które teraz w większym lub mniejszym stopniu szwankują, stając się li tylko (a szkoda) ozdobą zielonego terenu nad Zalewem Kamieńskim tuż przy prowadzącej donikąd kładce.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *