Przyjechały kolejne dary żywnościowe do Kamienia Pomorskiego…

To czwarty transport w tym roku z żywnością, którą sprowadziło kamieńskie Koło PZERiI. Dziś w piątek 11 grudnia, przyjechało tu 25 ton darów spożywczych, w tym: cukru, mleka, serów żółtych i topionych, przecieru pomidorowego, soku jabłkowego, kaszy czy makaronów.
W rozładunku udział wzięli nie po raz pierwszy niezawodni wolontariusze w osobach: pani Teresy oraz panów: Adama, Andrzeja, dwóch Henryków, Ryszarda i Stanisława.
Wynajęty TIR z firmy przewozowej pana Jana Gloka z Kamienia Pomorskiego, który po raz kolejny użyczył samochodu za przysłowiowe pół ceny, w mgnieniu oka opustoszał. Wolontariusze żwawo uwijali się wraz ze sztaplarką kierowaną przez pana Adama, i kolejne partie żywności trafiały do niedawno pozyskanego dużo gabarytowego magazynu przy ul. Orzeszkowej. Żywność po raz wtóry trafi do najbardziej potrzebujących z terenu nie tylko gminy Kamień Pomorski.
„To nasz czwarty transport z żywnością w tym roku, i przyznam, że chociaż moglibyśmy sprowadzić kolejne jej partie, mamy nie mały dylemat. Bo dotąd wszystkie transporty finansowało tylko i wyłącznie nasze emeryckie Koło, ale na dalszą metę nas emerytów po prostu na to nie stać. Apeluję do różnych instytucji, także osób prywatnych, o pomoc w finansowaniu lub dofinansowaniu kolejnych dostaw, a takie wówczas na pewno będą.
Widzimy, że potrzebujących jest bardzo wielu i każdy kilogram cukru, litr mleka czy paczki kaszy czy też makaronu chowają do swych sfatygowanych torb z naprawdę wielkim namaszczeniem. Ich radość choćby z trochę darowanej im żywności ,a potem radosny uśmiech, to dla nas nie mała i cenna nagroda.
Wierzę, że znajdą się dobrzy ludzie czy też instytucje, które nas wesprą w kolejnych transportach, bo takie jesteśmy w stanie w najbliższym czasie naprawdę zorganizować.” – mówi i przekonuje Stanisław Salanek, przewodniczący kamieńskiego Koła PZERiI.
Nie tak dawno, bo w listopadzie do Kamienia Pomorskiego trafiła partia 25 ton pięknych , soczystych i smacznych jabłek z centrali Polski, a dokładniej z rejonu Grójca. Jak przyznał S. Salanek, 16 grudnia przyjadą tutaj kolejne jabłka. Tym razem będzie ich aż 50 ton (dwa TIR – y). I nie powinno ich zabraknąć na zbliżające się nie tylko nadchodzące święta dla emerytów, rencistów czy osób będących w potrzebie.
Przyznać trzeba, że potrzeby są ogromne, a te dostawy żywnościowe nie w całości je pokrywają, ale to co jest, jest też pięknym dobrem i chwała tym, którzy do tych dostaw się walnie się przyczynili.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *