Przemarsz solidarności z chorymi na AIDS

30 listopada 2017 roku, w przeddzień obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS, spod siedziby Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Kamieniu Pomorskim, organizatora akcji,  wyruszyła kolumna solidarności z chorymi na AIDS. Uczestnicy marszu udekorowani  byli czerwoną wstążką, międzynarodowym symbolem świadomości o HIV i AIDS. Przeszli ulicami Kamieniu Pomorskiego: Wolińską, Szczecińską, Jana Długosza i Marii Konopnickiej kierując się do Liceum Ogólnokształcącego, gdzie w ramach obchodów  tego święta zorganizowano Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS pt. „Pozytywni”.

W Konkursie wzięło udział pięć szkół z terenu powiatu: Liceum Ogólnokształcące
z Kamienia Pomorskiego, Liceum Społeczne z Dziwnowa; Zespoły Szkół Ponadgimnazjalnych z Benic, Kamienia i Wolina. Każdą placówkę reprezentowało trzech uczniów.

Po przywitaniu zawodników i opiekunów przez Panią Annę Banasiak, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kamieniu Pomorskim oraz krótkiej części artystycznej przygotowanej przez gospodarzy, rozpoczęto współzawodnictwo.

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i znajomością problematyki HIV/AIDS, jednak wyłoniono 4 zwyciężców: I miejsce Natalia Pożoga, II miejsce Iga Zienkiewicz, obie z ZSP w Wolinie; III miejsce  Oliwia Chruszczyk z Liceum Społecznego w Dziwnowie oraz ex aequo Alicja Zapłata z Liceum Ogólnokształcącego w Kamieniu Pomorskim. Laureaci otrzymali upominki, których fundatorami byli Starosta Kamieński oraz sponsorzy.

Iwona Budrewicz
Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna
w Kamieniu Pomorskim

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *