Przebudowa ulicy Słowiańskiej i Marii Dąbrowskiej wraz z sieciami w ramach zadania „Przebudowa ulic południowo zachodniego kwartału w m. Międzyzdroje”

Dziś ważny moment dla Międzyzdrojów! Burmistrz Mateusz Bobek podpisał umowę na przebudowę ulicy Słowiańskiej i Marii Dąbrowskiej z firmą RSK Wolin Sławomir Zinow, która jako jedyna przystąpiła do przetargu.

Jak informowaliśmy Państwa wcześniej, Premier zatwierdził listy zadań do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach naboru wniosków na 2021 rok. Wsparcie rządowe uzyska 2 189 zadań, w tym 622 powiatowe i 1 567 gminnych. Na tej liście znalazło się również miasto Międzyzdroje, które wnioskowało o 50% dofinansowania na przebudowę naszych dwóch, międzyzdrojskich ulic wraz z sieciami w ramach zadania „Przebudowa ulic południowo zachodniego kwartału w m. Międzyzdroje – estetyka, poprawa systemu komunikacji i infrastruktury”.

Jestem bardzo szczęśliwy, że kolejny raz udało się nam pozyskać tak ogromne środki dzięki którym nie zwalniamy tempa i nasze piękne miasto może się rozwijać. Wierzę, że ten remont otworzy nam możliwość przeprowadzenia kolejnych prac w tym Kwartale- mówi burmistrz Mateusz Bobek. Innymi słowy mam nadzieję, że to tylko początek poprawiania wizerunku naszych dróg, co dla każdego Samorządu jest nie lada wyzwaniem– dodaje.

Międzyzdroje uzyskały 2 586 731,54 zł dofinansowania na ten cel. Firma RSK Wolin Sławomir Zinow wyceniła koszt robót na 9 622 902.36 zł. Prace mają rozpocząć się w połowie września. Na wykonanie zadania firma ma 11 miesięcy.

Wszystkich zainteresowanych międzyzdrojan zapraszamy 8-go września, na godzinę 16-tą na spotkanie w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego. Burmistrz przedstawi plan przebiegu prac oraz reorganizacji ruchu w poszczególnych etapach przebudowy.

Biuro Burmistrza Międzyzdrojów

 

To top