Proszę wsiadać! Hybrydy ruszają na szlaki kolejowe Pomorza Zachodniego

Szanowni Państwo

Zapraszamy na prezentację pociągów o napędzie hybrydowym zakupionych przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego.

Powitanie dwóch pojazdów, które wyróżnia nie tylko nowoczesny napęd, ale też bardzo oryginalne malowanie odbędzie się w czwartek (21. stycznia 2021 r.) na stacji Szczecin Główny (peron 1) o godzinie 10.55.

To dość nietypowa godzina spotkania z mediami jest podyktowana rozkładem jazdy. Bursztynowa hybryda o godz. 11.16 ma wyruszyć w trasę ze Szczecina do Kołobrzegu.

Drugi („zielony”) pociąg hybrydowy pozostanie do dyspozycji mediów i gości – przy peronie 1 – przez około pół godziny.

W briefingu prasowym wezmą udział: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, wicemarszałek Tomasz Sobieraj, członkini zarządu województwa Anna Bańkowska, dyrektor Wydziału Infrastruktury i Transportu UMWZ Jadwiga Rajkiewicz oraz prezes NEWAG S.A. Zbigniew Konieczek.

Bardzo prosimy o punktualne przybycie i zachowanie zasad bezpieczeństwa epidemicznego (maseczki, dystans etc.)

Przyjazd pociągu do Kołobrzegu – przez Szczecin Dąbie, Goleniów, Nowogard, Gryfice, Trzebiatów – oczekiwany jest o godzinie 13.27.

Dziesięć minut później (godz. 13.37) planowany jest przejazd specjalny do Koszalina. Pociąg dotrze tam o godz. 14.11. Na dworcu odbędzie się briefing prasowy, z udziałem wicemarszałka województwa Tomasza Sobieraja oraz Senatorów RP Stanisława Gawłowskiego i Janusza Gromka.

O godzinie 14.40 bursztynowa hybryda wyjedzie z Koszalina, by swój czwartkowy „rejs” zakończyć około godz. 15.30 przy latarni morskiej w Kołobrzegu. Tam również odbędzie się spotkanie z mediami, z udziałem prezydent miasta Anny Mieczkowskiej oraz członkini zarządu województwa Anny Bańkowskiej

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe

 

 

 

To top