19-01-2021 » Kamień Pomorski

Proszę wsiadać! Hybrydy ruszają na szlaki kolejowe Pomorza Zachodniego

Szanowni Państwo

Zapraszamy na prezentację pociągów o napędzie hybrydowym zakupionych przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego.

Powitanie dwóch pojazdów, które wyróżnia nie tylko nowoczesny napęd, ale też bardzo oryginalne malowanie odbędzie się w czwartek (21. stycznia 2021 r.) na stacji Szczecin Główny (peron 1) o godzinie 10.55.

To dość nietypowa godzina spotkania z mediami jest podyktowana rozkładem jazdy. Bursztynowa hybryda o godz. 11.16 ma wyruszyć w trasę ze Szczecina do Kołobrzegu.

Drugi („zielony”) pociąg hybrydowy pozostanie do dyspozycji mediów i gości – przy peronie 1 – przez około pół godziny.

W briefingu prasowym wezmą udział: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, wicemarszałek Tomasz Sobieraj, członkini zarządu województwa Anna Bańkowska, dyrektor Wydziału Infrastruktury i Transportu UMWZ Jadwiga Rajkiewicz oraz prezes NEWAG S.A. Zbigniew Konieczek.

Bardzo prosimy o punktualne przybycie i zachowanie zasad bezpieczeństwa epidemicznego (maseczki, dystans etc.)

Przyjazd pociągu do Kołobrzegu – przez Szczecin Dąbie, Goleniów, Nowogard, Gryfice, Trzebiatów – oczekiwany jest o godzinie 13.27.

Dziesięć minut później (godz. 13.37) planowany jest przejazd specjalny do Koszalina. Pociąg dotrze tam o godz. 14.11. Na dworcu odbędzie się briefing prasowy, z udziałem wicemarszałka województwa Tomasza Sobieraja oraz Senatorów RP Stanisława Gawłowskiego i Janusza Gromka.

O godzinie 14.40 bursztynowa hybryda wyjedzie z Koszalina, by swój czwartkowy „rejs” zakończyć około godz. 15.30 przy latarni morskiej w Kołobrzegu. Tam również odbędzie się spotkanie z mediami, z udziałem prezydent miasta Anny Mieczkowskiej oraz członkini zarządu województwa Anny Bańkowskiej

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *