Prace plastyczne szczecińskiej artystki Bronisławy Kaczor od teraz można zobaczyć i podziwiać w kamieńskim MHZK

Dziś, w kamieńskim Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej (MHZK) odbył się wernisaż wystawy obrazów szczecińskiej malarki, Bronisławy Kaczor z domu Bohdanowicz. Artystka pochodzi z Wileńszczyzny, po wojnie mieszkała najpierw jakiś czas w Świnoujściu, potem przeprowadziła się do Szczecina, gdzie mieszka do dziś.
Studiowała Wiedzę o sztukach plastycznych na Uniwersytecie Warszawskim i Łódzkim oraz Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Warszawie. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej w Warszawie oraz Związku Artystów Plastyków w niemieckim Düsseldorfie.
Jest autorką nowatorskich form metodyki nauczania plastyki i tworzenia warsztatu. Przyznaje, że najchętniej maluje w plenerze inspirowana pięknem przyrody i natury. Najczęściej utrwala na płótnie architekturę naszego szczecińskiego regionu, portretuje liczne świątynie, pejzaże oraz osobliwe zakątki naszego pięknego Pomorza Zachodniego. W kolekcji, która znalazła się na wystawie w MHZK są również obrazy pokazujące kamieńskie wątki.
Wernisaż zgromadził szereg zainteresowanych wystawą osób, w tym samorządowców z burmistrzem Kamienia Pomorskiego na czele.
„Jestem szczęśliwa, że ta kamieńska wystawa mogła dojść do skutku. Starałam się wybrać na nią wyjątkowe moje prace i cieszy mnie, że na tym wernisażu pojawiło się aż tyle ludzi.” – przyznała wzruszona artystka.
Natomiast burmistrz podkreślił, że właśnie ta wystawa jest jak najbardziej historyczna dla muzeum i dla samego Kamienia Pomorskiego, bowiem jest… pierwszą zorganizowaną w tym roku.
Wystawę można oglądać w dni i w godzinach otwarcia Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej, którego siedziba od niedawna znajduje się w Kwartale Dominikańskim.
Zachęcamy do jej zwiedzenia, bowiem prace pani B. Kaczor są bardzo ciekawe, charakterystyczne i niezwykle urodziwe.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *