Powoli i skutecznie finiszuje modernizacja kamieńskich ulic

Rozpoczęta 8 sierpnia tego roku wielka modernizacja trzech kamieńskich ulic: Mieszka I, Chrobrego i Dziwnowskiej, powoli finiszuje i dobiega szczęśliwego zakończenia. Gołym okiem od dłuższego czasu widać, jak wielce daleki jest postęp robót. Powstały w tym czasie dwa okazałe ronda, wykonano już w pełni nawierzchnię asfaltową wspomnianych ulic, wykonano też poziome oznakowania, jest oświetlenie uliczne. Trwają m. in. wzmożone prace przy układaniu chodników, ścieżek rowerowych czy wjazdów. Trzeba jeszcze zamontować pionowe oznakowania ulic, co aktualnie jest czynione.


Rozpoczęły się też pierwsze odbiory, najpierw robót elektrycznych i kanalizacyjnych, które potrwają kilka następnych dni.

Dziesiątki pracowników zatrudnionych przy tej modernizacji (największej w powojennym Kamieniu Pomorskim), uwijają się przy swoich zadaniach. A że pogoda im cały czas sprzyja, więc tok robót idzie nawet przyspieszony, w porównaniu z harmonogramem prac.

Przypomnijmy, że wykonawcą robót jest Konsorcjum „PGK – Derylak – Bud” z Kamienia Pomorskiego, które ma na wykonanie tego zadania termin do końca listopada br.

Jak widać jednak po postępie robót, ów termin zostanie na pewno przyspieszony. Jednak wykonawca jest ostrożny w tych szacunkach, bo wystarczy kilka nieprzyjaznych i deszczowych dni, i wtenczas może nie być aż tak bardzo różowo.

Wykonawca przyznaje, że postęp prac jest na tyle dobry, że w razie nieprzewidzianych okoliczności pozostanie rezerwa czasowa na dokończenie tego zadania.

Prace w jak najlepsze wrą, obecnie chodniki dosłownie rosną w oczach. Pozostanie potem dopieszczanie wszystkiego z każdej strony.

Kierowcy i piesi w dobry sposób oceniają wykonane dotąd prace. Prowadzącym pojazdy dobrze jeździ się p o bardzo równym asfalcie. Chodniki są dość szerokie i jak najbardziej bezkolizyjne. Są też liczne miejsca parkingowe, tyle tylko szkoda, że projektant nie zadbał o to, by było ich więcej, bo miejsca na nie jest jak się okazuje sporo.

Tak czy siak, ta wielka inwestycja modernizacji kamieńskich ulic, powoli zbliża się do mety i cieszyć się należy, że i to miejsce tego sympatycznego i pięknego miasteczka, jeszcze bardziej wyładnieje i stanie się jeszcze bardziej funkcjonalne.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *