Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Nożnej w ramach Igrzysk Dzieci 2018/19 zdominowały drużyny z kamieńskich szkół

3 i 4 kwietnia w Kamieniu Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców, które odbywały się w ramach Igrzysk Dzieci 2018/2019.

W pierwszym dniu turnieju do rywalizacji przystąpiły trzy zespoły dziewcząt reprezentujące -Szkołę Podstawową Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim, Szkołę Podstawową Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim oraz Publiczną Szkołę Podstawową im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie.

Mistrzyniami naszego powiatu zostały nimi młode piłkarski ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim, których opiekunem jest Aneta Kuchta.

Dzień później do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów chłopców ze Szkoły Podstawowej im. 5 – go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie, Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim, Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Troszynie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie.

Rozegrano piętnaście spotkań, po których najlepszymi okazali się chłopcy ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim, których opiekunem jest Roman Sobolewski.

Wyniki – kategoria dziewcząt

  • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim 2:4
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim 1:1
  • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie 1:0

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim – 6 pkt.,

II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie – 1 pkt.,

III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim – 1 pkt.

Wyniki – kategoria chłopców

  • Szkoła Podstawowa im. 5 – go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim 0:3,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Troszynie – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim 0:4,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie 0:0,
  • Szkoła Podstawowa im. 5 – go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie – Publiczna Szkoła Podstawowa w Troszynie 0:6,
  • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie 3:0,
  • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie 5:0,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Troszynie – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim 1:0,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie – Szkoła Podstawowa im. 5 – go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie 0:2,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim 0:3,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Troszynie – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie 3:0,
  • Szkoła Podstawowa im. 5 – go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie 1:3,
  • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim 2:1,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie – Publiczna Szkoła Podstawowa w Troszynie 2:1,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim 0:1,
  • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim – Szkoła Podstawowa im. 5 – go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie 4:0.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim12 pkt.,

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim – 12 pkt.,

III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Troszynie – 9 pkt.,

IV miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie – 7 pkt.,

V miejsce – Szkoła Podstawowa im. 5- go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie – 3 pkt.,

VI miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie – 1 pkt.

Obie zwycięskie drużyny będą reprezentować kamieński powiat na kolejnym szczeblu rozgrywek Igrzysk.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *