Poplenerowa seniorska wystawa pt. „Tajemnica obrazu – a natura morza”, zawitała do kamieńskiego Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

W miniony poniedziałek (5.11.2018 R.) w kamieńskim Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej otwarto poplenerową wystawę, pokłosie IV Letniej Szkoły Seniorów, która odbywała się pod koniec sierpnia w Dziwnówku, a tematem tegorocznego pleneru malarskiego była „Tajemnica obrazu – a natura morza”.

Kamieńska, dodajmy wędrująca wystawa, którą można odwiedzić do końca listopada, to rezultat pracy kilkunastu seniorskich artystów, których w Dziwnówku pojawiło się aż 34!

Jak powiedziała Janina Kołodzińska, organizator autorskiego projektu „Letnia Szkoła Seniora”, rezultat tegorocznych warsztatów jest arcyciekawy i budzi szacunek, a wśród wielu z nich pochodzących z aż 17 Uniwersytetów Trzeciego Wieku, mamy takie nazwiska jak wspomniana Janina Kołodzińska, jak również: Maria Kloch, Marianna Michalak, Helena Włodarczyk, Elżbieta Wrzesińska (UTW Golczewo) oraz Dorota Łysiak i Grażyna Stodulska z UTW Kamień Pomorski.

Siedmiodniowy letni program realizowało łączenie aż 260 osób, a w ofercie nie brakowało licznych spotkań z ciekawymi ludźmi, ćwicząc m.in. zasady oddechu, dykcji, wymowy, można było poznać zasady ruchu scenicznego, poznać pracę reżysera.

Kamieńska wystawa, wystawa wędrująca, jest drugą po tej październikowej, która odbywała się w Golczewie. Potem wystawa zawita do Nowogardu (grudzień), a już w przyszłym roku m.in. dotrze do Gryfic, Pyrzyc, Gryfina, Koszalina, Białogardu i Bornego Sulinowa, by na koniec, w letnim lipcu i sierpniu, zagościć do Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie.

Jak zapowiedziała J. Kołodzińska, podobnie jak w latach poprzednich, i tym razem zostanie wydany kolorowy kalendarz na przyszły rok z najciekawszymi pracami tegorocznego pleneru, który będzie można otrzymać bezpłatnie, bowiem udało się uzyskać stosowne środki finansowe na jego wydanie.

Miwa

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *