Pomorze Zachodnie solidarne z Białorusią

Decyzją marszałka województwa Olgierda Geblewicza 25. marca (czwartek) na budynkach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego wywieszone zostaną flagi Białorusi. To gest solidarności z Białorusinami w ramach międzynarodowej akcji #LightForBelarus. W ten sposób Pomorze Zachodnie dołącza do regionów i miast w Europie, które wspierają walczących o wolność.

To będzie kolejne już „Światło dla Białorusi”, które ma dodać otuchy walczącym o wolność Białorusinom. Pierwszą akcję wsparcia zorganizowano we wrześniu ubiegłego roku, kiedy wschodni reżim brutalnie tłumił protesty demokratycznej opozycji.

25 marca to rocznica proklamowania niepodległej Białoruskiej Republiki Ludowej, dlatego tego dnia w wielu miejscach Polski i Europy pojawią się biało-czerwono-białe flagi oraz iluminacje na gmachach użyteczności publicznej.

Pomorze Zachodnie również wyrazi solidarność z Białorusią. Decyzją marszałka województwa Olgierda Geblewicza narodowe flagi Białorusi zostaną wywieszone na trzech budynkach UMWZ, przy ul. Wyszyńskiego, Starzyńskiego oraz na Zamku Książąt Pomorskich. Flagi pojawią się także na masztach znajdujących przy Zamku oraz przed siedzibą Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego (ul. Mickiewicza).

Do solidarności z Białorusią i gestów wsparcia, np. przez umieszczenie flagi w oknie lub na balkonie, marszałek Olgierd Geblewicz zachęca wszystkich mieszkańców Pomorza Zachodniego.

#LightForBelarus

#freebelarus

#żywiebiełaruś

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe

To top