Pogodne wieści z właśnie rozpoczętej budowy kamieńskiego Zakładu Aktywności Zawodowej przy M. Kopernika

Po ubiegłotygodniowym podpisaniu umowy (połowa maja) pomiędzy kamieńskim Kołem PSONI, a „Zakładem Remontowo – Budowlanym S. Jankowski” z Kamienia Pomorskim (ZURB), który był jedynym oferentem w przetargu, na placu budowy przy ul. M. Kopernika w stolicy powiatu, gdzie dotąd istniał Warsztat Terapii Zajęciowej (WTZ –przeniesiony z końcem ubiegłego roku do siedziby Koła przy ul. Garncarskiej), budowa szybko i w pełni rozwinęła się.

Przyszły czterokondygnacyjny budynek Zakładu Aktywności Zawodowej (ZAZ) wart kilka milionów złotych, ma powstać do końca tego roku. Z tym że, parter zostanie wykończony i oddany do użytku również w tym lecz bez kręgielni.

Już drugi tydzień trwają prace rozbiórkowe starego budynku w którym niegdyś mieściła się część Szkoły Podstawowej nr 1, a jeszcze wcześniej był tu hotel robotniczy i stołówka nieistniejącego już miejscowego PBRol.

Jak ocenia Marek Kamiński z ZURB – u, docelowo z terenu budowy zostanie wywiezionych około 200 wywrotek gruzu. Przewiduje się, że prace rozbiórkowe, które prowadzi około 10 – osobowa grupa budowlańców, potrwają do około 5 – 10 czerwca. Zależeć to będzie od warunków atmosferycznych. Podobnie w zależności od tychże, planuje się do końca czerwca wylanie ogromnej płyty żelbetowej o powierzchni 1.000 m kw. i grubości 40 cm. W miejscach, gdzie wznoszone będą filary, jej grubość powiększona zostanie do 80 cm.

Jak zapewnia szef firmy, S. Jankowski, w dużej mierze będzie się zwracać uwagę na pogodę, bo wiele od niej zależy. „Jesteśmy dobrej myśli. Dotąd budowaliśmy wiele nawet tak dużych gabarytowo obiektów jak ten. Przypomnę choćby obecną siedzibę Koła PSONI przy ul. Garncarskiej. Mamy więc potrzebne doświadczenie, bez którego wszystko to co będziemy się teraz do końca roku i później realizować, pewnie by się nie udało.”

Miwa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *