Podwyżka od 1 października?

Goleniów. Burmistrz Robert Krupowicz chce od 1 października podwyższyć stawkę za odbiór śmieci zbieranych selektywnie z 12 do 31 zł od osoby.

Tak wynika z projektu uchwały z dn. 11.08.br jaki otrzymali radni. Opłata karna za brak segregacji ma wynosić 62 zł. Związany z tym projektem jest inny, planujący zmiany w tegorocznym budżecie gminy przez zwiększenie o 1,836 mln zł wpływów z tytuły wzrostu wspomnianej opłaty za śmieci. Burmistrz chce też jednocześnie zgody rady na zwiększenie w tegorocznym budżecie o 3,115 mln zł wydatków z tytułu wzrostu w tym roku kosztów gminnego systemu odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych. Ma to związek z wyższą o tę kwotę ceną jaką za swoją usługę zaoferowało gminne PGK w rozstrzygniętym niedawno przetargu, w stosunku do zapisanych w tegorocznym budżecie założeń burmistrza.

Czy te propozycje burmistrza zaakceptują radni? – nie wiadomo. Komitet Wyborczy Roberta Krupowicza ma teoretycznie niewielką większość 11 radnych na 21. Sądząc po wcześniejszych wypowiedziach jego członków na temat gminnej gospodarki śmieciowej, trudno będzie burmistrzowi uzyskać stuprocentowe poparcie w tej sprawie.

Termiczna obróbka odpadów w Goleniowie?

Goleniów. Związek Celowy Gmin R-XXI planuje ulokować taką instalację w gminie Goleniów.

Na stronie internetowej związku jest informacja o tym jako planowanej inwestycji, powiązanej z wejściem gminy Goleniów do R-XXI. Jak nam powiedział wiceburmistrz Tomasz Banach rzeczywiście takie rozmowy z R-XXI się odbyły i są na etapie studyjnym. W grę wchodzi lokalizacja w bazie PGK, w sąsiedztwie PEC, co ma związek z wykorzystaniem energii ze spalania odpadów. Inwestorem instalacji miałby być ZCG R-XXI.

 

powiązane – „R-XXI – podwyżka nie przeszła, Goleniów chce do związku”

Jak wynika z zamieszczonego materiału Gmina Goleniów planuje podwyżkę za odpady komunalne. Sposobem na obniżenie kosztów ma być budowa na terenie gminy Goleniów instalacji do spalania odpadów. Parę lat temu w głównej mierze to Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło przy cichej pomocy Celowego Związku Gmin R XXI zablokował budowę nowoczesnej instalacji do spalania odpadów. Dziś inwestorem instalacji na terenie gminy Goleniów ma być  Związek Celowy RXXI. Okazuje się, że dziś jest to opłacalne i wręcz niezbędne. Szkoda tylko, że dzięki działaniom Burmistrza Kamienia Pomorskiego wszystkie gminy naszego powiatu płacą za odpady coraz więcej.
W.T.
To top