Podsumowanie kilkumiesięcznej działalności Klubu Biegacza Kamień Pomorski

Małymi krokami zbliża się koniec roku, a tym samym przyszedł czas podsumować kilkumiesięczną działalność Klubu Biegacza Kamień Pomorski, który w swoich szeregach aktualnie zrzesza 27 członków.
Zanim jednak podsumujemy działalność Klubu należy przedstawić jak wszystko się zaczęło. – „Od dłuższego czasu po mojej i Grześka Jamroziaka głowie chodził pomysł utworzenia Klubu Biegacza, który miał za zadanie skupić w swoich szeregach biegaczy z Gminy Kamień Pomorski i ościennych Gmin naszego powiatu, a tym samym pozwolić na organizowanie wspólnych wyjazdów na biegi uliczne.” – mówi Marek Szymański, Prezes Klubu Biegacza Kamień Pomorski.
Wreszcie przyszedł czas na realizację pomysłu. Na początku marca br. w Urzędzie Miasta i Gminy Kamień Pomorski odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli Burmistrz Miasta i Gminy Kamień Pomorski, Pan Stanisław Kuryłło, Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego “Funbox” Kamień Pomorski, Pan Ariel Juszczak oraz liczna grupa biegaczy z Kamienia Pomorskiego. Na spotkaniu została omówiona kwestia organizacji pierwszego biegu ulicznego na dystansie 10 km pod nazwą „Bieg Trzech Mostów” oraz utworzenia sekcji biegowej, która pierwotnie miała działać przy UKS “Funbox” Kamień Pomorski. – Jednakże po wielu przemyśleniach wspólnie z Grześkiem podjęliśmy decyzję, iż lepiej będzie jak utworzymy odrębne stowarzyszenie o nazwie “Klub Biegacza Kamień Pomorski” – mówi Prezes Klubu.
Od tego momentu na licznych biegach ulicznych przy nazwisku biegacza z Kamienia Pomorskiego pojawiała się nieformalna nazwa Klub Biegacza Kamień Pomorski. Naszą działalnością zainteresował się Pan Stanisław Kuryłło, Burmistrz Miasta i Gminy Kamień Pomorski, który zadeklarował pomoc w pozyskaniu sponsora, który miał zakupić sprzęt sportowy niezbędny do biegania. Po dwóch miesiącach w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim odbyło się kolejne spotkanie w trakcie, którego biegacze przymierzali sprzęt sportowy oraz omówiono kwestie ewentualnego utworzenia Stowarzyszenia „Klub Biegacza Kamień Pomorski”.
Kilka dni później. Dokładnie 27 maja br. odbyło się Zebranie Założycielskie Klubu Biegacza Kamień Pomorski podczas, którego uchwalono statut, wybrano Zarząd Klubu oraz Komisję Rewizyjną. Następnie w Starostwie Powiatowym w Kamieniu Pomorskim został złożony wniosek o rejestrację stowarzyszenia.
Od 8 czerwca br. rozpoczęła się oficjalna działalność Klubu Biegacza Kamień Pomorski. Tym samym rozpoczęliśmy współpracę z Panem Piotrem Bahrynowskim ówczesnym Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, która polegała na organizacji w soboty zajęć w ramach akcji „Biegam Bo Lubię” oraz organizacji w pierwszy piątek miesiąca „Wspólnego Biegania”.
Tuż przed startem w pierwszym biegu ulicznym na dystansie 10 km, który był organizowany po raz pierwszy w Kamieniu Pomorskim, Klub otrzymał długo oczekiwany sprzęt do biegania firmy Asics ufundowany przez firmę Profeko z Radomia.
Przyszedł czas na kilka statystyk. Klubowicze wspólnie pokonali 14362 km 062 metry. Najdłuższy dystans podczas jednego biegu pokonał Roman Heimrot, który zmierzył się ze 147 km. Najwięcej klubowiczów wystartowało podczas Biegu Trzech Mostów w Kamieniu Pomorskim – dokładnie 17.
Członkowie Klubu biegali na wielu dystansach, począwszy od jednego kilometra a kończąc na maratonie.
„Należy wspomnieć, że jako Klub nie tylko biegamy, ale także wspieramy różne akcje charytatywne. Podczas licznych biegów biegliśmy dla dzieci zmagających się różnymi chorobami, Arkadiusz Borysiuk zbierał pieniążki, które zostały przekazane Fundacji Dzieci Niczyje.
Natomiast podczas ostatniego startu w III Mikołajkowym Biegu w Policach, który miał miejsce 6 grudnia br. klubowicze wspólnie z włodarzami oraz licznymi sponsorami przygotowali wspólną paczkę, która trafiła do dzieci z Domu Dziecka w Policach.” – mówi Marek Szymański.
Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem przygody z bieganiem, brakuje Ci motywacji lub po prostu nie lubisz samotnego biegania nie odkładaj decyzji na później – przyłącz się do nas. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Klubie Biegacza Kamień Pomorski, to serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej http://www.kb-kamien.eu.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *