01-03-2016 » Kamień Pomorski

Podsumowanie działań „Prędkość” – blisko 41 mandatów za przekroczenie dozowolonej prędkości

28 lutego br. na drogach powiatu kamieńskiego, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim, przeprowadzili szeroko zakrojone działania pn. „PRĘDKOŚĆ”. Działania PRĘDKOŚĆ zostały zainicjowane między innymi ze względu na to, że nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wielu wypadków drogowych na drogach powiatu kamieńskiego. Wczoraj, funkcjonariusze kamieńskiej drogówki w trakcie działań, przeprowadzali pomiary prędkości przy użyciu ręcznych mierników prędkości oraz wykorzystywali pojazdy wyposażone w wideorejestratory

 

W efekcie ich pracy skontrolowano 47 pojazdów. Ujawniono 45 kierujących, którzy poruszali się z niedozwolona prędkością, spośród nich 2 osoby musiały czasowo pożegnać się ze swoimi prawami jazdy. (przekroczenie w terenie zabudowanym prędkości o więcej niż 50 km/h). W trakcie działań policjanci nałożyli 41 mandatów karnych.

 Celem nadrzędnym przeprowadzanych działań jest poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatu kamieńskiego i ograniczenie ilości zdarzeń drogowych, w których ludzie tracą zdrowie i życie. Nowelizacja przepisów o ruchu drogowym weszła w życie 18 maja ubiegłego roku. Zaostrzyła ona kary między innymi wobec kierowców, którzy przekraczają prędkość w obszarze zabudowanym. Od początku roku, 9 kierowców w powiecie kamieńskim straciło na 3 miesiące uprawnienia za przekroczenie dozwolonej prędkości- tłumaczy podinsp.Katarzyna Opalińska Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Kamieniu Pomorskim.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *