01-10-2015 » Kamień Pomorski

Pod pilną rozwagę Straży Miejskiej i urzędników z kamieńskiego Ratusza

Trwa od lata modernizacja trzech kamieńskich ulic w centrum miasta. I bardzo dobrze. W końcu coś miastu się należy. W związku z tym mieszkańcy jednego z kwartałów na Starym Mieście zgłosili do nas pewien drogowy problem i przypomnieli, że na jednej z wewnętrznych uliczek jest nie najlepiej. Chodzi o uliczkę pomiędzy ulicami Basztową i J. Słowackiego. Jest ona dość wąska, bowiem po obu jej stronach są miejsca parkingowe i ma przy tym dwa zakręty niemal pod kątem prostym. Szczególnie jeden bywa trudny do pokonania przez większe pojazdy, kiedy w miejscach nie przystosowanych do parkowania przy tym zakręcie pozostawiają swe samochody ich właściciele.


Pół biedy jak przejeżdża tędy samochód osobowy. Jakoś daje radę, lawirując przy tym, robiąc to przede wszystkim umiejętnie i sprytnie. Gorzej kiedy ten fragment uliczki (zakręt) ma pokonać większy pojazd; dostawczy, karetka pogotowia czy wóz straży pożarnej. W takiej sytuacji wspomniany z zakrętów staje się po prostu nieprzejezdny, bowiem częstokroć tarasuje szerokość przejazdu nieodpowiedzialnie postawiony pojazd zawężając skutecznie przejazd.

A co by się stało, gdyby miała tędy przejechać pilnie karetka pogotowia czy wóz straży pożarnej? Wiadomo, że wówczas byłby problemy ze skutecznym i płynnym przejazdem, a przecież w takich nadzwyczajnych sytuacjach dosłownie każda minuta jest na wagę nawet i życia.

Dajemy ten temat pod rozwagę kamieńskiej Straży Miejskiej, by się przyjrzała temu tematowi, a urzędnikom poddajemy pod rozmyślenie ów problem, i mamy nadzieję na odpowiednie, i przede wszystkim skuteczne i szybkie jego rozwiązanie. Zapewne mieszkańcy pobliskich bloków byliby za to zapewne wdzięczni.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *