Po szkolnym III Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „Rowerem Bezpiecznie i Zdrowo” poznaliśmy najlepszych z najlepszych

W poniedziałek 26 listopada br. w hali widowiskowo – sportowej w Kamieniu Pomorskim, odbył się III Turniej Szkolny Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod hasłem „Rowerem Bezpiecznie i Zdrowo”. W zmaganiach wzięło udział 28 zawodników z klas IV – VI i VII – VIII szkół podstawowych oraz ostatnich klas szkół gimnazjalnych Gminy Kamień Pomorski.

W ramach konkursu uczniowie musieli zmierzyć się z „Miasteczkiem Rowerowym”, które sprawiało niektórym zawodnikom nie lada problem.

Zdarzały się sytuację, że uczniowie zapominali założyć na głowę kas ochronny, przy manewrze skrętu brakowało sygnalizacji ręką czy jazda na rondzie pod prąd.

Wszystkie te błędy były skrupulatnie wyłapywane przez komisję konkursową, która po ukończeniu przez zawodnika konkurencji informowała o popełnionych błędach.

Następnie uczniowie udawali się na tor przeszkód, gdzie do pokonania mieli następujące przeszkody: tarkę, korytarz z desek, przedmiot do przewożenia, slalom kółkowy zwany żmijką, a ponadto: slalom z ograniczeniem, łezkę, przewożenie przedmiotu na uwięzi, zawracanie w kwadracie oraz zatrzymanie w miejscu.

A oto wyniki konkursu:

 Kategoria Szkół Podstawowych Klasy IV – VI

I miejsce – Gracjan Jordan, Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Kamieniu Pomorskim – 7 pkt.,

II miejsce – Hubert Markiewicz, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorski – 16 pkt.,

III miejsce – Filip Sowa, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie19 pkt.,

IV miejsce – Martyna Miśko, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim – 23 pkt.,

V miejsce – Magda Siomka, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim – 25 pkt.,

VI miejsce – Patryk Bajda, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim 26 pkt.

Następne miejsca zajęli: Weronika Popiołek – 35 pkt. i Jakub Stępień SP 2 Kamień Pomorski – 37 pkt. oboje SP2 Kamień Pomorski, Kacper Jasik, SOSW Kamień Pomorski – 39 pkt., Julia Lis SP 2 Kamień Pomorski z 41 pkt., Tomasz Zautys Z SOSW w Kamieniu Pomorskim – 58 pkt. oraz Krzysztof Bęgowski z SP 2 w Kamieniu Pomorskim, który zgromadził 70 punktów.

W przypadku zawodników starszych, a wystartowało 16 osób, komisja konkursowa musiała przeprowadzić dogrywkę. Dwóch zawodników walczyło o pierwsze miejsce, natomiast czterech zawodników o trzecią lokatę. By doszło do konkretnych rozstrzygnięć zaproszono ich jeszcze raz do pokonania toru przeszkód.

Wyniki w kategorii Szkół Podstawowych Klasy VII – VIII oraz Szkół Gimnazjalnych Klasa III:

I miejsce – Michał Miśko, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim – 5 pkt. (w dogrywce 3 pkt.),

II miejsce – Adam Sobierajski, Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Kamieniu Pomorskim – 5 pkt. (w dogrywce 22 pkt.),

III miejsce – Oliwier Wiewiórowski, Publiczne Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim – 6 pkt. (w dogrywce 0 pkt.).

Najlepsi zawodnicy z rąk pani Joanny Piwińskiej, Wicestarosty Kamieńskiego; pana Leszka Nowaka, Komendanta Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim oraz pani Małgorzaty Stolar, Dyrektora Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kamieniu Pomorskim, otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe statuetki.

Dziękujemy bardzo Starostwu Powiatowemu w Kamieniu Pomorskim za ufundowanie pamiątkowych statuetek; panu Markowi Szymańskiemu, Powiatowemu Koordynatorowi Imprez Sportowych w Kamieniu Pomorskim za ufundowanie nagród rzeczowych oraz Piekarni – Ciastkarni Żelek w Kamieniu Pomorskim za ufundowanie słodkiego poczęstunku dla uczniów.

Za pomoc w organizacji Turnieju organizatorzy dziękują policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim, pracownikom Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim i Kamieńskiego Domu Kultury, a także, pani Agnieszce Wawrzyniak z Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Kamieniu Pomorskim oraz pani Małgorzacie Kołodziejczyk ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim.

Info.wł./Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *