Po sąsiedzku i w świątecznej atmosferze. – Wyjątkowy pokaz ukraińskich uczniów z Białego Boru

Ukraińskie tańce i pieśni ludowe, a także bożonarodzeniowe jasełka to główne punkty programu artystycznego w wykonaniu młodzieży z I LO w Białym Borze. Wydarzenie, które odbędzie się 9 grudnia br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego (sala Delfin) jest otwarte dla mieszkańców regionu, szczególnie zapraszamy przyjezdnych z Ukrainy.

\W programie znajdzie się m.in. patriotyczny występ nawiązujący do obecnej sytuacji w Ukrainie „Walczcie dalej – zwyciężajcie…” na podstawie słów Tarasa Szewczenki, wertep (szopka bożonarodzeniowa), kolędy w wykonaniu chóru i solistów, tańce: vesylynka czy hopak.

W świąteczny klimat wprowadzą zespoły działające w I LO w Białym Borze: zespół taneczny Witrohon (Pędziwiatr), chór Dżereło (Źródło), zespół wokalny, soliści i grupa teatralna Kałynowyj mist (Kalinowy most).

I Liceum Ogólnokształcące im. Tarasa Szewczenki w Białym Borze to jednostka oświatowa dla której organem prowadzącym jest samorząd województwa. Uczniowie, którzy do niej uczęszczają to mniejszość narodowa ukraińska, jak i Ukraińcy.

Organizatorami spotkania, wspieranego przez Pomorze Zachodnie, jest Związek Ukraińców w Polsce koło w Białym Borze i I Liceum Ogólnokształcące im. Tarasa Szewczenki.

Po sąsiedzku i w świątecznej atmosferze. Wyjątkowy pokaz ukraińskich uczniów z Białego Boru

Piątek, 9 grudnia br., godz. 16.30

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

  1. Piłsudskiego 40, Szczecin

Dawna sala kina Delfin

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To top