Plac to czy nie plac? A o ulicy Dworcowej już nie wspomnę!

 

Dworce – autobusowy i kolejowy, to na pewno jedno z ruchliwszych miejsc Kamienia Pomorskiego, gdzie codziennie przewijają się setki ludzi, przede wszystkich tych, którzy wybierają się w podróż lub z niej wracają.

Nic się takiego nie dzieje, kiedy tak jeżdżą tutaj tubylcy z pracy i do niej, czy też z okolic na zakupy. Gorzej (a dlaczego? za chwilę), jeśli dotyczy to podróżnych, którzy przyjeżdżają tutaj do swych rodzin czy po prostu kuracjusze do tutejszego Uzdrowiska. Bowiem widok jaki na wstępie pobytu w tym mieście nie napawa raczej większym optymizmem. Ulica – a raczej jej nawierzchnia. Pożal się Boże. Dziura na dziurze. Ostatnio jako tako połatane, co wytrzyma na dosłownie chwilkę, bo tak z reguły jest. Mowa w tym względzie również o placu czy może czegoś w rodzaju placu położonym vis a vis peronów autobusowych, gdzie dawniej postawione były ohydnie wyglądające budy handlowe, które na szczęście jakiś czas temu bezpowrotnie zniknęły. Ale pozostały po nich obskurny murek, trochę fundamentów na placyku i łysina placu zupełnie niezagospodarowana, pusta i brzydka.

Teren ten jest zapewne w jurysdykcji PKP i trudno przypuszczać, by centrala tej firmy na szczeblu wojewódzkim zechciała w najbliższym czasie zadbać o ten skrawek terenu. Wydaje się, że rola w tym kamieńskich władz samorządowych, które powinny dogadać się z właścicielem rzeczonego terenu, i jakoś, być może wspólnym sumptem, go najoględniej zagospodarować, by po prostu nie szpecił całej okolicy.

Nie jest to naprawdę trudny temat, temat do dość pewnie szybkiego przeskoczenia, tylko trzeba woli i operatywności i będzie po prostu po sprawie, a podróżni wówczas cieszyć będą oko czymś co przyciągnie w jakiś sensowny sposób wzrok.

Jeśli mowa o samej ulicy. Naprawdę warto by komuś z Ratusza nią się przejechać. Wybój na wyboju, a sami kierowcy lawirują między nimi by powoli i bezpiecznie przejechać jej odcinek, który od jesieni jest uliczką dwukierunkową.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *