Pierwszy sparing stuchowskiej „Korony”

„Korona” Stuchowo, która współlideruje w A klasie rozegrała w sobotę (27.01.) na sztucznej nawierzchni boiska w Kamieniu Pomorskim, pierwszy oficjalny sparing. Jej przeciwnikiem była „Sparta” Gryfice, aktualnie szósty zespół klasy okręgowej.

Stuchowski zespół testował w tym sparingu trzech zawodników, ale przy tym, kilku kadrowiczów „Korony” nie mogło z różnych względów zaprezentować się w tym spotkaniu.

Mecz był wyrównany, z lekką przewagą naszego zespołu. Pierwsza odsłona meczu zakończyła się bezbramkowo. W drugiej połowie „Korona” objęła prowadzenie, a gola strzelił Patryk Rocha.

Potem, mimo kilku całkiem ciekawych prób, nie udało się już zmusić do kapitulacji bramkarza „Sparty”. Z kolei gryficzanom udało się strzelić dwie bramki i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla „Sparty”.

Grający trener, Krzysztof Guster, z przeszłością gry m.in. w IV – ligowym kamieńskim „Gryfie”, jest przekonany, że okres przygotowawczy do rundy rewanżowej zostanie wykorzystany do maksimum. „Chłopcy wiedzą w jakim miejscu w tabeli jesteśmy i doskonale wiedzą też, że kroi się ewentualna szansa walki o awans. Przygotowania do ligi więc będą jak najbardziej serio. Szansę na okręgówkę mamy i wierzę, że tej szansy nie zaprzepaścimy.” – przyznaje trener.

Jak podkreśla obecny prezes honorowy „Korony”, Dariusz Mądrecki, to dopiero początek sparingów, i widać, że nad wieloma elementami trzeba jeszcze popracować. Z kolei prezes klubu, Krzysztof Skotni, dodaje, że testowani są zawodnicy, i nie wykluczone, że zespół zostanie wzmocniony, bowiem jest ogromna szansa awansu do klasy okręgowej.

„Korona” rozegra jeszcze sześć sparingów oraz zagra w IV Memoriał w Piłce Nożnej Halowej im. Tadeusza Mandziaka, który zostanie rozegrany w Świerznie (24.02.).

Już w sobotę 3 lutego nasz zespół zmierzy się w Kamieniu Pomorskim o godzinie 18:30 z „Wichrem” Brojce. 10 lutego spotka się w Płotach z tamtejszą „Polonią” (klasa okręgowa). W kolejnych meczach testowych „Korona” grać będzie w Kamieniu Pomorskim. I tak, 17 lutego zagra ze „Zniczem” Wysoka Kamieńska (A klasa), 24.02. spotka się ze „Zniczem” Niedźwiedź (czołowy zespół A klasy, 3 grupa). W sobotę 3.03. z „Jantarem” Dziwnów oraz na zakończenie przygotowań 10 marca, stuchowianie zagrają z „Orłem” Prusinowo. W tym przypadku miejsce i godzina nie zostały jeszcze ustalone.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *