Pierwszy bardzo strzelecki sparing kamieńskich gryfitów

Piłkarze kamieńskiego IV – ligowego „Gryfa” już 7 stycznia br. rozpoczęli okres przygotowawczy. Zajęcia prowadzone były i są przede wszystkim na hali, ale także w terenie.

Trener Szymon Smerdel ma do dyspozycji aż 22 zawodników. I co istotne, urazy kilku z nich w pierwszej części sezonu są już tylko wspomnieniem.

W sobotę 26 stycznia br.  gryfici rozegrali pierwszy test – mecz, a pierwszym sparingpartnerem było „Wybrzeże Rewalskie” Rewal z A klasy, gdzie zespół po pierwszej rundzie zajmuje świetne, trzecie miejsce.

Podczas sparingu testowano dwóch nowych zawodników, którzy niegdyś grywali w kamieńskiej drużynie. „Na obecną chwilę jeszcze za wcześnie, by o nich więcej powiedzieć, bowiem dopiero kolejne treningi i sparingi z ich udziałem dadzą nam odpowiedź na temat ich przydatności w drużynie.” – powiedział Adrian Majewski, prezes kamieńskiego klubu.

Z dziennikarskiego obowiązku dodam, iż mecz rozgrywany w zimowych warunkach przy padającym mokrym śniegu, zakończył się wynikiem 13:2. Do przerwy było 7:1, a pierwszą bramkę dla gryfitów strzelił jeden z testowanych piłkarzy.

Przed naszym zespołem kolejne sparingi, a najbliższy odbędzie się w sobotę 2 lutego (godzina 15:00), również na sztucznej nawierzchni boiska stadionu w Kamieniu Pomorskim. Przeciwnikiem gryfitów będzie ekipa „Jezioraka” Szczecin – Załom z klasy okręgowej, gdzie zajmuje po rundzie jesiennej siódmą lokatę.

Oprócz tych dwóch pierwszych sparingów, nasz zespół rozegra jeszcze cztery testowe spotkania.

Pierwotnie na 13 lutego zaplanowano spotkanie z rezerwami „Pogoni” Szczecin. Jednak w związku z tym, że oba zespoły spotkają się w Kamieniu Pomorskim 2 marca w ramach kolejnej rundy Pucharu Polski, więc odstąpiono od tego testu. „Szukamy usilnie w tym terminie innego najlepiej wartościowego sparingpartnera. I myślę, że uda nam się go już niebawem znaleźć.” – przyznał optymistycznie A. Majewski.

Pierwszy mecz rundy rewanżowej czwartej ligi, zajmujący dopiero 13. lokatę „Gryf”, rozegra 9 marca (sobota) na boisku w Pobierowie. To efekt kary jaką nałożył ZZPN za burdy i nieprawidłowości w zorganizowaniu jesiennego meczu derbowego z wolińską „Vinetą”. Także co najmniej kolejne spotkanie u siebie gryfitów ma się odbyć poza Kamieniem Pomorskim.

Choć karta jest dotkliwsza, będziemy się do Związku jeszcze odwoływać i liczyć na złagodzenie kary klubowi.” – dodaje prezes.

Dodajmy, iż po głębokich i wymiernych rozmowach piłkarzy ze sztabem zespołu i kierownictwem klubu uznano z ogromną nadzieją, że runda rewanżowa musi być o wiele, ale to o wiele lepsza od pierwszej. Mówi się w kręgach zespołu, że zespół powalczy o miejsce nawet w pierwszej siódemce. Cóż, zapewne wielkie znaczenie ma na tę nobilitację kilka czynników, począwszy oczywiście od tego, w jak dobry i pożyteczny sposób przebiegną przygotowania do rundy wiosennej. A do tego dużą rolę spełnią również testowe mecze, które mają również ważne znaczenie w postaci przetestowania różnych nowych wariantów gry czy taktyki.

Ważne też jest to, że piłkarze są zdrowi i pałają chęcią gry, co było choćby widać w sobotnim spotkaniu z „Wybrzeżem.”

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *