Pierwsi goście pojawią się w styczniu

Trwa odliczanie godzin do otwarcia nowej części „Mieszka”
„Uzdrowisko Kamień Pomorski” zaprasza już kuracjuszy do nowego obiektu, który powstał przy Szpitalu Uzdrowiskowym „Mieszko”. Przez szyby okazałego i efektownego budynku widać jednak, że choć niecka nowego basenu wypełniona jest już wodą, to wewnątrz krzątają się jeszcze budowlańcy. Czy rzeczywiście największa od niepamiętnych czasów inwestycja w Kamieniu Pomorskim jest gotowa na przyjęcie gości?
– Jesteśmy na etapie wyposażania obiektu w meble i urządzenia, ale także jeszcze prowadzone są pewne prace wykończeniowe, poprawki, które są nieodłącznym, aczkolwiek bardzo wrażliwym i istotnym elementem całej inwestycji – informuje prezes „Uzdrowiska Kamień Pomorski” S.A., Andrzej Murawski. – Niekiedy pominięte i niedopracowane, zdawać by się mogło drobiazgi, decydują o ogólnym wrażeniu i opinii o całym przedsięwzięciu, a do takiej sytuacji nie chcemy dopuścić. Zainwestowane zostały pokaźne środki po to, aby powstał obiekt będący wizytówką uzdrowiska i odzwierciedlał zmiany jakościowe, które dokonują się w spółce. Jestem przekonany, że ze wszystkimi problemami, na które jeszcze natrafiamy na wciąż trwającej budowie, uporamy się jak najszybciej i w drugiej połowie stycznia przyjmiemy pierwszych gości – dodaje prezes A. Murawski.
W nowym „Mieszku”, oprócz bazy hotelowej w najwyższym standardzie, jest basen wraz z częścią SPA, w tym sauną, jacuzzi, masażem relaksującym. Właśnie basen z pozostałymi atrakcjami najbardziej interesuje mieszkańców Kamienia Pomorskiego, którzy chcieliby skorzystać z tego typu usług i zabiegów.
– Basen jest przeznaczony i będzie wykorzystywany przede wszystkim do celów rehabilitacyjnych i rekreacyjnych – mówi dr Bogumił Korczyński, dyrektor ds. medycznych w uzdrowisku. – Są tam zamontowane poręcze ułatwiające ćwiczenia, będzie platforma służąca do opuszczania niepełnosprawnych pacjentów do wody, a ściślej rzecz ujmując, do solanki. Na razie niecka basenu wypełniona jest zwykłą wodą, ale po zakończeniu prób zostanie wymieniona na solankę.
– Zakładamy, że po zaspokojeniu potrzeb kuracjuszy będziemy udostępniać basen oraz organizować tam zajęcia dla klientów zewnętrznych – dodaje Magdalena Kulda, dyrektor Wydziału Marketingu i Sprzedaży „Uzdrowiska Kamień Pomorski” S.A. – Oczywiście, kierując się przy tym rachunkiem ekonomicznym. Na razie za wcześnie o tym mówić, jak wysoka będzie odpłatność za korzystanie z tego typu usług. Zwłaszcza, że znamy tylko szacunkowe koszty eksploatacji obiektu, które zwykle mocno weryfikuje rzeczywistość, a to przecież główny czynnik kształtujący wysokość ceny takiej usługi. Jak tylko będziemy mieli gotową ofertę dla indywidualnych klientów, na pewno niezwłocznie o tym poinformujemy Państwa Czytelników – zapewniła redakcję dyrektor Kulda.
Trwa zatem odliczanie dni i godzin do otwarcia nowego „Mieszka”. Zapowiada się wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla naszego miasta, ale także dla regionu, a nawet kraju. Tu, w Kamieniu, będzie bowiem działało uzdrowisko zapewniające niespotykany dotąd nigdzie standard hotelowy, posiadające nowy basen z częścią SPA. Dodając do tego specjalistyczną bazę rehabilitacyjną, z unikatowymi w skali kraju i Europy urządzeniami jakimi są: egzoszkielet oraz lokomat, a przede wszystkim personel dysponujący najwyższymi umiejętnościami i doświadczeniem, można śmiało powiedzieć, że Kamień Pomorski będzie dysponował mocnymi argumentami w walce o pozycję wiodącego w Polsce ośrodka lecznictwa uzdrowiskowego i specjalistycznej rehabilitacji.

Mirosław Iwaszczyszyn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *