W piątek drugi koncert w ramach kamieńskiego Międzynarodowego Festiwalu organowo – kameralnego w tamtejszej Katedrze

Tydzień temu, zainaugurowany został świetnym koncertem 52. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, który niezmiennie od dziesięcioleci odbywa się w kamieńskiej Katedrze. Warto nadmienić, że to najstarsza impreza muzyczna na Pomorzu Zachodnim.

Już w ten piątek, o godzinie 19:00 anonsujemy drugi koncert w którym wystąpi polski organista, Michał Kocot, absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej.

W części kameralnej usłyszymy Kwartet Puzonowy „HIBIKI Trombones”, którego muzycy na co dzień grają warszawskiej Operze Narodowej.

Michał Kocot zagra utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta, Franciszka Liszta oraz Johanna Sebastiana Bacha.

Z kolei warszawski Kwartet, zaintonuje bardzo interesującą muzykę takich kompozytorów jak: Johann Pachelbel, Daniel Speer, Johann Sebastian Bach, Joseph Haydn oraz Wolfgang Amadeusz Mozart.

Wykonawcy to dobrzy i zdolni zarazem muzycy, którzy mają już nie małe doświadczenie muzyczne, występując w wielu miejscach, i zdobywając wysokie laury na różnych konkursach.

Warto wiedzie, że M. Kocot wielokrotnie zajmował pierwsze miejsca na prestiżowych konkursach organowych.

Na Ogólnopolskim Konkursie Organowym muzyki J. Alaina w Krakowie – I nagroda, Międzynarodowym Konkursie Organowym im. L. Janáčka w czeskim Brnie – I nagroda i nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu M. Štědronia, Międzynarodowym Konkursie Organowym Bach – Preis w Wiesbaden – I nagroda.

Kwartet złożony ze zdolnych puzonistów, w swym szerokim repertuarze posiada wiele transkrypcji znanych przebojów muzyki klasycznej, a także kompozycje tworzone specjalnie na kwartet puzonowy oraz własne opracowania znanych przebojów. Trzon zespołu stanowią zawodowi muzycy, grający na co dzień w orkiestrze Opery Narodowej.

Ciekawostką jest to, że kwartet jako całość jest mieszaniną kultur, wieku, doświadczenia. I druga ciekawostka. Liderem zespołu jest na stałe mieszkający i pracujący w Polsce Japończyk. Te kontrasty tworzą ciekawe interakcje w czasie prób, co przekłada się następnie na niezwykłą energię i radość wykonawczą podczas koncertów.

Warto zatem wybrać się w najbliższe piątkowe, późne popołudnie do Kamienia Pomorskiego, do tamtejszej Katedry, by posłuchać dobrej muzyki, w naprawdę świetnym wykonaniu.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *